E REJESTRACJA

Laserowe usuwanie hemoroidów- Łódź

Żylaki odbytu to patologicznie powiększone hemoroidy, które zaczynają uciskać otaczające je nerwy. Objawami tej nieprzyjemnej choroby jest świąd, krew pojawiająca się przy oddawaniu stolca, uczucie niecałkowitego wypróżnienia, a także ból i wypadanie żylaków (w kolejnych stadiach rozwoju schorzenia). Laserowe usuwanie hemoroidów jest najnowszą i najbardziej skuteczną metodą leczenia guzków krwawniczych.

Na czym polega leczenie hemoroidów laserem?

Energia lasera jest dostarczana światłowodem bezpośrednio do kolumny hemoroidalnej, która zostaje zniszczona od środka. W ten sposób możliwe jest zachowanie z niezwykle wysoką precyzją błony śluzowej oraz struktur zwieracza. 

Podczas leczenia hemoroidów energia lasera dostarczana jest do guzka hemoroidalnego co powoduje zniszczenie nabłonka żylnego i równoczesne zamknięcie hemoroida przez efekt skurczu, co niweluje ryzyko ponownego wypadania guzka.

W porównaniu do konwencjonalnej chirurgii zaletą stosowania lasera jest to, że rekonstrukcja zmiany zwłóknieniowej pozwala na powstanie nowej tkanki łącznej, która zapewnia przyleganie błony śluzowej do tkanki podstawnej. Leczenie z wykorzystaniem lasera zapobiega również nawrotowi hemoroidów. Zabieg jest poprzedzony konsultacją u specjalisty proktologa oraz kwalifikacją.

Czemu warto wybrać metodę laserową?

W porównaniu do konwencjonalnej chirurgii zaletą stosowania lasera jest to, że rekonstrukcja zmiany zwłóknieniowej pozwala na powstanie nowej tkanki łącznej, która zapewnia przyleganie błony śluzowej do tkanki podstawnej. Leczenie z  wykorzystaniem lasera zapobiega również nawrotowi hemoroidów.  Pozostałe korzyści z laserowego leczenia hemoroidów:

  • Minimalnie inwazyjne leczenie delikatnych obszarów
  • Krótkotrwałe znieczulenie
  • Brak nacięć i szwów
  • Szybki powrót do normalnych aktywności
  • Doskonałe efekty kosmetyczne
  • Nie wymaga pobytu w szpitalu
Skip to content