Pakiet kardiologiczny- diagnostyka w 14 dni

Szybka realizacja – diagnoza w 14 dni

Kompleksowa diagnostyka w jednym miejscu

Koszt badania wraz z konsultacją to tylko 390 zł

Kiedy należy zgłosić się do specjalisty kardiologa?

Kardiologia to dziedzina medycyny zajmująca się wrodzonymi i nabytymi schorzeniami i wadami układu sercowo-naczyniowego, ich rozpoznawaniem i leczeniem. Główne objawy, które powinny skierować nas do gabinetu kardiologicznego to:

 • Ból lub dyskomfort w klatce piersiowej,
 • Kołatanie serca,
 • Nadciśnienie tętnicze,
 • Omdlenia,
 • Zawroty głowy,
 • Łatwe męczenie się.

Jak się przygotować do wizyty u kardiologa?

Przed wizytą u specjalisty kardiologa nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Warto jednak zabrać ze sobą dokumentację:

 • wypisy ze szpitali,
 • lista przyjmowanych leków,
 • historia wcześniejszego leczenia kardiologicznego.

Przygotowanie takiej dokumentacji ułatwi specjaliście dobranie odpowiednich badań do wykonania oraz przepisanie odpowiednich leków. Skorzystanie z pakietu kardiologicznego w Centrum Medycznym Argo przyspiesza postawienie diagnozy przez lekarza- podstawowe badania diagnostyczne (holter EKG, echo serca, EKG spoczynkowe) są wykonywane już przed pierwszą wizytą. Dzięki temu lekarz posiada informacje o rzeczywistym stanie, budowie i pracy serca pacjenta.

 • Zadzwoń aby skorzystać

  oraz poznać szczegóły pakietu

 • 531 000 520
Co wchodzi w skład pakietu kardiologicznego?

Przed wizytą u specjalisty kardiologa wykonywany jest szereg badań diagnostycznych umożliwiających postawienie trafnej diagnozy lekarskiej:

EKG spoczynkowe

EKG spoczynkowe, inaczej elektrokardiografia, jest zapisem elektrycznej czynności serca. Za jego pomocą możemy wykryć zaburzenia rytmu serca oraz jego nieprawidłową pracę. Elektrokardiografia spoczynkowa jest badaniem prostym, bezbolesnym i nie wiąże się z ryzykiem powikłań. Wykonywane jest przed każdą konsultacją kardiologiczną.

USG serca (echokardiografia) przezklatkowe

Badanie echo serca jest podstawowym badaniem diagnostycznym wykonywanym przez lekarza specjalistę. Pozwala ono obejrzeć strukturę budowy narządu, ocenić pracę jego konkretnych struktur. W opisie badania uwzględnia się budowę serca i naczyń krwionośnych z ewentualnymi wadami, mierzy parametry opisujące pracę serca, ocenia przepływ krwi w obrębie przedsionków i komór serca, dużych naczyń sercowych i naczyń wieńcowych oraz sprawdza prawidłowość pracy zastawek serca.

Holter EKG

Holter EKG jest urządzeniem wykorzystywanym w diagnostyce kardiologicznej. Umożliwia ono 24 godzinny pomiar elektrycznej czynności serca (u niektórych pacjentów holter zakładany jest na kilka dni). Analizując dobowy zapis EKG pacjenta lekarz jest w stanie ocenić nieprawidłowości w pracy serca i zdiagnozować ewentualne zaburzenia, które są niewidoczne w spoczynkowym badaniu EKG.

Jak przebiega diagnostyka kardiologiczna?

Diagnostyka kardiologiczna rozpoczyna się u lekarza pierwszego kontaktu, który zbiera szczegółowy wywiad oraz przeprowadza badania fizykalne. Po stwierdzeniu objawów wskazujących na nieprawidłowości w działaniu układu sercowo-naczyniowego lekarz powinien skierować do specjalisty kardiologa.

Odpowiednio zaplanowana i przeprowadzona diagnostyka kardiologiczna pozwala na dobranie leczenia odpowiedniego dla każdego pacjenta. Połączenie badań czynnościowych oraz obrazowych umożliwia całościową ocenę budowy i stanu mięśnia sercowego oraz naczyń- żył i tętnic, a analiza lekarska badań dostarcza informacji o ewentualnych wadach w działaniu i strukturze serca.

Profesjonalna opieka kardiologa jest kluczowa dla ograniczenia niekorzystnych skutków chorób sercowo-naczyniowych. W Centrum Medycznym ARGO mogą Państwo liczyć na dostępne, rzetelne wsparcie specjalistyczne oraz sprawne przeprowadzenie zaleconej diagnostyki.

Skip to content