zdjęcie górne WP (1)

Pomiar cukru bez nakłuwania

Sensor FreeStyle Libre to nowoczesny system umożliwiający pomiar cukru bez nakłuwania wygodnie i dyskretnie. Urządzenie wykonuje automatyczny pomiar stężenia glukozy co minutę, przez cały dzień- wystarczy raz na 8 godzin zeskanować sensor telefonem, aby dowiedzieć się jak kształtował się poziom cukru przez całą dobę, również w nocy. Dane z pomiarów można kontrolować w specjalnej aplikacji na telefonie.

Aparat do mierzenia cukru bez nakłuwania jest:

  • wodoodporny- może być noszony podczas ćwiczeń oraz na basenie,
  • dyskretny- można schować go pod ubraniem,
  • trwały- sensor przylega do skóry i działa przez maksymalnie 14 dni.

Aby otrzymać odczyt glukozy, wystarczy wykonać krótkie, bezbolesne, jednosekundowe skanowanie – przyłożyć czytnik do sensora.

Planujesz rozpocząć przygodę z Freestyle Libre? 

W Centrum Medyczny ARGO mogą Państwo nabyć sensor FreeStyle Libre. Dodatkowo proponujemy edukację związaną z urządzeniem: jak założyć, użytkować sensor oraz kontrolować wyniki w aplikacji.

Sensor FreeStyle Libre wykorzystywany jest przez naszych specjalistów diabetologów jako narzędzie diagnostyczne. Lekarz po przeanalizowaniu zapisu poziomów cukru z okresu 2 tygodni jest w stanie dokładniej, indywidualnie dla pacjenta dobrać leki, biorąc pod uwagę wahania poziomu glukozy

 

Skip to content