laserobaria
Metoda wspomagania leczenia ran przewlekłych

Laserobaria to urządzenie, które przyspiesza proces rekonwalescencji rany, dzięki czemu może być stosowana jako metoda podstawowa lub uzupełniająca. Przy jednoczesnym szerokim działaniu terapeutycznym, jest małoinwazyjne. Nie obciąża całego organizmu czynnikami, których zastosowanie wskazane jest do miejscowego stosowania terapeutycznego.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi?

Terapia zalecana jest pacjentom z:

  • powikłaniami cukrzycy, w tym stopa cukrzycowa,
  • mikroangiopatią cukrzycową,
  • ranami po amputacjach,
  • ranami po zabiegach pooperacyjnych,
  • zmianami oparzeniowymi kończyn,
  • owrzodzeniami podudzi,
  • trudnogojącymi się ranami kończyn,
  • ranami przewlekłymi na tle niewydolności naczyń żylnych i naczyniowości tętniczej,
  • ropnymi infekcjami skóry,
  • obrzękami o etiologii limfatycznej.

Na czym polega terapia?

Pacjenci Pracowni Leczenia Ran w ramach uzupełnienia leczenia mogą skorzystać z zabiegów laserobarii. W urządzeniu wykorzystywane są 4 czynniki terapeutyczne:

Zalecane jest wykonanie 10 zabiegów (1 seria), ale można skorzystać również z zabiegów pojedynczych wspomagających proces leczenia.

Duża zaletą urządzenia jest możliwość prowadzenia spersonalizowanej terapii, oddziałując wszystkimi środkami terapeutycznymi z różną intensywnością, w trakcie jednego zabiegu. Na różnych etapach rekonwalescencji parametry terapii mogą ulec zmianie, odpowiadając na zmieniające się warunki rany i potrzeby pacjenta.

16
17
18
19
W jaki sposób odbywa się umówienie zabiegów?

Lekarz w trakcie wizyty określa szczegóły procesu leczenia, w którym jedną z zastosowanym metod jest wykorzystanie zabiegów przy użyciu Laserobaria 2.0 S. Specjalista określa parametry terapii (ilość i czas zastosowania hiperbarycznej terapii tlenowej, ozonoterapii, terapii światłem czerwonym, ultrafioletowym, polem magnetycznym) – dane rozpisuje na wzorze skierowania.

Zabiegi umawiane są przez rejestrację na terminy odpowiadające pacjentowi. Wizyta może zostać połączona z konsultacją pielęgniarską i oczyszczeniem rany na prośbę pacjenta.

Jak wygląda zabieg?

Na leczoną kończynę zakładany jest sterylny tunel uszczelniający pozwalający na zastosowanie poszczególnych czynników terapeutycznym w wysokim stężeniu. Umożliwia to terapię miejscową – na obszar, który rzeczywiście wymaga ekspozycji, bez konieczności obciążania całego organizmu. W ramach jednej sesji terapeutycznej na uszkodzoną skórę oddziałuje w odrębnych terapiach ozon, tlen, światło czerwone i ultrafiolet oraz zmienne pole magnetyczne. Jeden zabieg trwa około 60 minut.

Skip to content