Jak się przygotować do wizyty pierwszorazowej?

Pierwsza wizyta w Pracowni Leczenia Ran trwa około 60 minut, w zależności od potrzeb indywidualnych pacjenta. Jest ona momentem zapoznania się z historią leczenia pacjenta oraz zaplanowania ciągłego procesu leczenia przez specjalistę chirurga. Im większą ilość informacji dotyczących wcześniejszego stanu zdrowia pacjenta otrzyma lekarz, tym lepiej będzie w stanie dostosować metodę leczenia rany przewlekłej. Z tego powodu prosimy o dostarczenie na wizytę, w miarę Państwa możliwości:

-listy aktualnie przyjmowanych leków,

-informacji o występujących chorobach przewlekłych,

-kart wypisowych ze szpitala,

-wyników badań obrazowych (np. USG Doppler, RTG kości) jeśli były wykonywane,

-historii leczenia u specjalistów.

  • Godziny otwarcia

    • Poniedziałek - Piątek
      8.00 - 20.00
  • Umów się na wizytę

    Zadzwoń: 531 000 520
    Napisz: kontakt@argo-med.pl

Jak przebiega wizyta pierwszorazowa?

Na pierwszą wizytę w Pracowni Leczenia Ran rezerwowane jest 60 minut. W Centrum Medycznym należy stawić się 10 minut wcześniej w celu wypełnienia dokumentów: oświadczenia RODO oraz zgody na tworzenie dokumentacji fotograficznej procesu leczenia.

Na wizycie jest obecny specjalista chirurg dr n. med. Przemysław Lipiński, który przeprowadza wywiad, analizuje dostarczoną dokumentację, historię choroby i na tej podstawie układa indywidualny plan leczenia przedstawiając najlepsze dostępne możliwości. Na każdej wizycie jest również pielęgniarka przeszkolona i specjalizująca się w leczeniu ran przewlekłych. Jej rolą jest oczyszczenie, opatrzenie ran pacjenta i dobranie odpowiednich opatrunków specjalistycznych. Pacjent jest edukowany w kwestii samodzielnej pielęgnacji rany, stosowania opatrunków i samokontroli rany co usprawnia proce leczenia. W wielu przypadkach jest wykonywany również wskaźnik kostkowo-ramienny. Podczas wizyty może również zostać pobrany wymaz lub wycinek do badania laboratoryjnego.

Pacjent pozostaje pod ścisłą opieką Centrum Medycznego ARGO. Realizację planu leczenia wspiera wielospecjalistyczny zespół:

-diabetolog, internista lek. Agnieszka Lipińska

-chirurg naczyniowy dr n. med. Adam Mikołajczyk

-radiolog dr n. med. Marek Mysior

-dermatolog dr n. med. Małgorzata Skibińska

-ortopeda dr n. med. Paweł Denys

-podolog Małgorzata Chępińska

-specjalista terapii przeciwobrzękowej Katarzyna Burda

Pacjenci pozostają w kontakcie z Asystentką Pracowni Leczenia Ran, która kontroluje realizację planu leczenia oraz umawia wizyty do specjalistów.

Skip to content