Dr nauk med. Paweł Denys

Dyplom lekarza otrzymałem w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi w 1995 roku i od tego czasu stale praktykuję. W 1998 roku uzyskałem specjalizację z ortopedii i traumatologii I stopnia, natomiast cztery lata później II stopnia. W zakresie moich zainteresowań znajduje się także medycyna sportowa, której od 2002 roku jestem specjalistą II stopnia. W 2001 roku otrzymałem tytuł doktora nauk medycznych.

Zajmuję się ortopedią z traumatologią oraz medycyną sportową. W tych specjalnościach prowadzę leczenie zachowawcze i operacyjne w pełnym zakresie. W ramach praktyki ambulatoryjnej wykonuję m.in. iniekcje okołostawowe i dostawowe z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz osocza bogatopłytkowego. Wśród leczonych chorób i dolegliwości można wyróżnić:

 • bóle stawów,
 • choroba zwyrodnieniowa,
 • osteoporoza,
 • wady postawy,
 • zespoły przeciążeniowe,
 • złamania,
 • zwichnięcia.

W gabinecie podczas wizyty istnieje możliwość wykonania blokady dostawowej, wstrzyknięcia kwasu hialuronowego i zmiany gipsu na lekki oraz specjalistyczną ortezę.

Wykonuję zabiegi usuwania ganglionów, plastykę pochewki ścięgien oraz usunięcia materiału zespalającego.

Stopień Dr nauk med.
Obszary działania
 • Ortopedia
 • Traumatologia
 • Medycyna sportowa
UMÓW WIZYTĘ

Zabiegi

 • Blokada dostawowa

  Blokada dostawowa jest małoinwazyjnym zabiegiem ortopedycznym stosowanym w celu zmniejszenia ostrych oraz przewlekłych dolegliwości bólowych. Zabieg jest leczeniem miejscowym, polega na wstrzyknięciu roztworu zawierającego lek w miejsce bólu. Po podaniu dostawowym lek jest dobrze tolerowany przez tkanki okołostawowe i stawowe, powoduje zmniejszenie się stanu zapalnego. Blokadę dostawową można wykonać już na pierwszej wizycie po podjęciu

 • Plastyka pochewki ścięgien zginaczy przy palcu trzaskającym

  Znieczulenie miejscowe. Wiąże się z przeskakiwaniem podczas ruchów zgięcia i wyprostu przy towarzyszących silnych dolegliwościach bólowych. Zabieg miejscowego, częściowego przecięcia lub wycięcia pochewki ścięgien zginaczy z niewielkiego cięcia na powierzchni dłoniowej uwalnia pacjenta od dolegliwości. Należy być na czczo 6 godz. przed zabiegiem. Wymagane badania: morfologia, INR, APTT, Na, K, glikemia na czczo. W przypadku

 • Punkcje stawów

  Polega na wkłuciu igły do chorego stawu, dzięki czemu można pobrać z jego wnętrza płyn stawowy, a także podać miejscowo leki.

 • Usunięcie materiału zespalającego – druty Kirschnera

  Przy złamaniach paliczków, kości śródręcza czy śródstopia często stosowaną techniką jest stosowanie drutów Kirschnera. Nierzadko w ten sposób stabilizuje się złamania nasad dalszych kości przedramienia. Wystające przezskórnie druty Kirschnera powinny być usuwane po uzyskaniu zrostu kostnego (powyżej ok. 6 tydzień po pierwotnym zabiegu, po potwierdzeniu radiologicznym). Usunięcie wystającego drutu Kirschnera zajmuje tylko kilka minut i

 • Usuwanie ganglionów ręki, stopy, stawu skokowego

  Ganglion (torbiel galaretowata) ma postać wypełnionego płynem guza. W przypadku torbieli nawrotowych zabieg w polu bezkrwawym (rozważenie znieczulenia przez anestezjologa). Znieczulenie miejscowe. Wymagane badania: morfologia, INR, APTT, Na, K, glikemia na czczo. W przypadku przyjmowania antykoagulantów wymagana konwersja do heparyn drobnocząsteczkowych.  

 • Wstrzyknięcia okołostawowe w okolice przyczepów wiązadeł ścięgien

  Ta droga podania preparatu jest wskazana przy leczeniu przewlekłych zespołów przeciążeniowych lub w trakcie doleczania po urazach. Tą droga można podawać np. środki sterydowe, PRP i inne.

 • Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego

  Osocze bogatopłytkowe (PRP-Platelet Rich Plasma) jest koncentratem własnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Krwinki płytkowe podczas wirowania krwi uwalniają czynniki wzrostu odpowiedzialne za procesy gojenia tkanek.

 • Zmiana na gips lekki, syntetyczny

  Gips lekki jest alternatywa dla tradycyjnego, ciężkiego. Zalety lekkiego gipsu to: niewielki ciężar, odporność  na wilgoć, wytrzymały, niekruszący się, przyjazny dla dzieci, przepuszczający powietrze, nie wywołuje maceracji skóry. Założenie go jest szybkie, może odbyć się już na pierwszej wizycie. Warunkami do zmiany gipsu są: noszenie gipsu ciężkiego minimum tydzień oraz dostarczenie na wizytę świeżego badania
Download Premium WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
download udemy paid course for free
download karbonn firmware
Download WordPress Themes Free
lynda course free download
Skip to content