Dr nauk med. Paweł Denys

Zajmuje się ortopedią z traumatologią oraz medycyną sportową. W tych specjalnościach prowadzi leczenie zachowawcze i operacyjne w pełnym zakresie. W ramach praktyki ambulatoryjnej wykonuje m.in. iniekcje okołostawowe i dostawowe z wykorzystaniem kwasu hialuronowego oraz osocza bogatopłytkowego.

UMÓW WIZYTĘ
Dr n. med. Paweł Denys dyplom lekarza otrzymał w Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi w 1995 roku i od tego czasu stale praktykuje. W 1998 roku uzyskał specjalizację z ortopedii i traumatologii I stopnia, natomiast cztery lata później II stopnia. W zakresie jego zainteresowań znajduje się także medycyna sportowa, której od 2002 roku jest specjalistą II stopnia. W 2001 roku otrzymał tytuł doktora nauk medycznych.
Stopień Dr nauk med.
Obszary działania
 • Ortopedia
 • Traumatologia
 • Medycyna sportowa

Badania

Zabiegi

 • Plastyka pochewki ścięgien zginaczy przy palcu trzaskającym

  Znieczulenie miejscowe. Wiąże się z przeskakiwaniem podczas ruchów zgięcia i wyprostu przy towarzyszących silnych dolegliwościach bólowych. Zabieg miejscowego, częściowego przecięcia lub wycięcia pochewki ścięgien zginaczy z niewielkiego cięcia na powierzchni dłoniowej uwalnia pacjenta od dolegliwości. Należy być na czczo 6 godz. przed zabiegiem. Wymagane badania: morfologia, INR, APTT, Na, K, glikemia na czczo. W przypadku

 • Punkcje stawów

  Polega na wkłuciu igły do chorego stawu, dzięki czemu można pobrać z jego wnętrza płyn stawowy, a także podać miejscowo leki.

 • Punkt przegipsowań

  Orteza #ortoCast to alternatywa dla tradycyjnych metod unieruchamiania. Formowana jest przez lekarza na ciepło i w ten sposób idealnie dostosowuje się do kształtu ręki. Jest: wodoodporna, lekka, przepuszczająca powietrze, zapewniająca maksymalny komfort. Termoplastyczne ortezy OrtoCast to rewolucyjne rozwiązanie w leczeniu złamań oraz urazów tkanek przedramienia.

 • Usunięcie materiału zespalającego – druty Kirschnera

  Przy złamaniach paliczków, kości śródręcza czy śródstopia często stosowaną techniką jest stosowanie drutów Kirschnera. Nierzadko w ten sposób stabilizuje się złamania nasad dalszych kości przedramienia. Wystające przezskórnie druty Kirschnera powinny być usuwane po uzyskaniu zrostu kostnego (powyżej ok. 6 tydzień po pierwotnym zabiegu, po potwierdzeniu radiologicznym). Usunięcie wystającego drutu Kirschnera zajmuje tylko kilka minut i

 • Usuwanie ganglionów ręki, stopy, stawu skokowego

  Ganglion (torbiel galaretowata) ma postać wypełnionego płynem guza. W przypadku torbieli nawrotowych zabieg w polu bezkrwawym (rozważenie znieczulenia przez anestezjologa). Znieczulenie miejscowe. Wymagane badania: morfologia, INR, APTT, Na, K, glikemia na czczo. W przypadku przyjmowania antykoagulantów wymagana konwersja do heparyn drobnocząsteczkowych.  

 • Wkładanie i usuwanie wkładki wewnątrzmacicznej niehormonalnej i hormonalnej

  Konieczna aktualna cytologia. Przeciwwskazania podejrzenie ciąży, stan zapalny narządu rodnego. Zabieg jest bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, trwa 15 min. Najlepiej wykonywać podczas ostatnich dni miesiączki.  

 • Wstrzyknięcia dostawowe (blokady)

  Stosuje się  w przypadku leczenia zachowawczego choroby zwyrodnieniowej lub jako doleczenie po przeprowadzonym zabiegu operacyjnym. Tą drogą można podawać np. kwas hialuronowy.

 • Wstrzyknięcia okołostawowe w okolice przyczepów wiązadeł ścięgien

  Ta droga podania preparatu jest wskazana przy leczeniu przewlekłych zespołów przeciążeniowych lub w trakcie doleczania po urazach. Tą droga można podawać np. środki sterydowe, PRP i inne.

 • Wycięcie gangliona ręki i nadgarstka

  Ganglion (torbiel galaretowata) to guzek w okolicy stawu lub w rzucie ścięgna.

 • Wycięcie gangliona stopy

  Rozpoznanie stawia się na podstawie objawów klinicznych. Jeśli istnieją wątpliwości, zlecenie diagnostyki obrazowej obejmuje RTG, USG a nawet MRI. Niekiedy gangliony zanikają same. W innym przypadku, kiedy guzek powiększa się lub jest przyczyną dolegliwości bólowych można wykonać punkcję i podać środki sterydowe działające silnie przeciwzapalnie. W dużej ilości przypadków dochodzi do powtórnego tworzenia się ganglionu

 • Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

  Iniekcje z kwasu hialuronowego przywracają prawidłowe właściwości płynu stawowego a tym samym pośredni wpływają na zmniejszenie dolegliwości bólowych stawów objętych tym schorzeniem.

 • Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego

  Osocze bogatopłytkowe (PRP-Platelet Rich Plasma) jest koncentratem własnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Krwinki płytkowe podczas wirowania krwi uwalniają czynniki wzrostu odpowiedzialne za procesy gojenia tkanek.

 • Założenie lekkiego gipsu

  Alternatywa dla tradycyjnego gipsu. Zalety lekkiego gipsu to: niewielki ciężar, odporność  na wilgoć, wytrzymały, niekruszący się przyjazny dla dzieci, przepuszczający powietrze, nie wywołuje maceracji skóry

Download Nulled WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
free download udemy course
download xiomi firmware
Download WordPress Themes Free
udemy paid course free download