Dr nauk med. Jarosław Cywiński

Dr n. med. Jarosław Cywiński zajmuje się leczeniem schorzeń proktologicznych. Przyjmuje pacjentów borykających się z problemami m.in. hemoroidów oraz szczeliny odbytu.

Zajmuje się kompleksową diagnostyką oraz leczeniem chorób dolnego odcinka przewodu pokarmowego, w tym nowotworów jelit oraz odbytnicy. W gabinecie doktora pomoc uzyskają chorzy na zespół jelita drażliwego oraz wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Do przeprowadzanych przez niego procedur należy m.in. rektoskopia oraz ligatura guzków krwawniczych (tzw. gumkowanie).

UMÓW WIZYTĘ
Dr n. med. Jarosław Cywiński to lekarz z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Studia medyczne ukończył w 1988 roku, a niedługo po uzyskaniu dyplomu rozpoczął specjalizację z chirurgii ogólnej. Obecnie jest specjalistą II stopnia w tej dziedzinie. W 1996 roku zdobył tytuł naukowy doktora nauk medycznych. Adiunkt Kliniki Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej - Centralny Szpital Weteranów.
Stopień naukowy Dr nauk med.
Obszary działania
 • Chirurgia ogólna
 • Chirurgia onkologiczna
 • Proktologia

Badania

 • Anoskopia

  Anoskopia jest to badanie, w którym lekarz przy pomocy anoskopu (wziernika) dokonuje oceny końcowego odcinka odbytnicy. Jest to badanie bezbolesne i nie wymaga żadnych przygotowań. Na kilka minut przed badaniem do odbytu wprowadza się  żel znieczulający. W odbycie umieszcza się anoskop, który ma od około 8 cm długości. Wynik pacjent otrzymuje od razu po wykonaniu badania.

 • Rektoskopia

   Jest to badanie wziernikowe końcowego odcinka przewodu pokarmowego wykonywane sztywnymi wziernikami. Ważną zaletą rektoskopu jest możliwość w toku jednego zabiegu, ocenienia stanu śluzówki, jak i pobrania do dalszego badania niewielkiego wycinka tkanki budzącej podejrzenie zmian chorobowych. Wskazaniami do badania są: polipy, endometrioza, krwawienia z odbytu biegunki, zaparcia wrzodziejące zapalenie jelita grubego, żylaki odbytu.    

Zabiegi

 • Gumkowanie żylaków odbytu

  To najbardziej popularny zabieg stosowany w leczeniu żylaków odbytu II i III stopnia. Na nasadę hemoroidu zakłada się gumową podwiązkę , która odcina dopływ krwi. Na skutek tego guzek obumiera i w ciągu 7–10 dni odpada. Podczas jednej sesji zakłada się 1 gumkę. Założenie  trwa kilka minut. Zabieg nie jest bolesny.  

 • Leczenie przetoki odbytu

  Leczenie przetoki odbytu zawsze wymaga udziału chirurga. Przed planowanym leczeniem należy określić z jakim rodzajem przetoki mamy do czynienia( przezzwieraczowa, międzyzwieraczowa, nadzwieraczowa, pozazwieraczowa), gdyż od tego uzależniony jest dobór metody leczenia.

 • Nacięcie ropnia odbytu

  Ropień odbytu jest  stanem zapalnym tkanek przyodbytowych spowodowanym najczęściej infekcją gruczołów  znajdujących się w kanale odbytu. Nacięcie ropnia położonego powierzchownie nie zawsze wymaga przyjęcia pacjenta do szpitala i może być wykonane w znieczuleniu miejscowym. Pacjent z ropniem umiejscowionym wyżej wymaga hospitalizacji.

 • Skleroterapia żylaków odbytu

  Metoda leczenia choroby  hemoroidalnej. Skuteczna u pacjentów z uporczywymi krwawieniami i silnymi dolegliwościami bólowymi. Zabieg nie jest bolesny a wyjątkowo skuteczny. Polega na ostrzyknięciu specjalnym preparatem guzka krwawniczego, tak by uległ on zanikowi.

 • Usuwanie kłykcin kończystych odbytu

  Przyczyną powstawania są wirusy brodawczaka ludzkiego.  Zarazić się można przez każdy typ kontaktu seksualnego. Zmiany rozwijają się po upływie od 3 tygodni do 8 miesięcy od kontaktu z wirusem. Leczenie kłykcin jest konieczne, gdyż pozostawione rosną i mogą doprowadzić do poważnych powikłań. Wskazany jest zabieg chirurgiczny metodą elektrokoagulacji. Przynosi natychmiastowe rezultaty. Wykonywany w znieczuleniu.

 • Wycięcie polipa odbytu

  Część polipów lokalizuje się w odbytnicy i niektóre można usunąć w trakcie badania sztywnym rektoskopem ( w odróżnieniu do kolonoskopii, badanie rektoskopowe pozwala na uwidocznienie około 15- 20 cm jelita grubego od wysokości zwieraczy).

Download Nulled WordPress Themes
Download Premium WordPress Themes Free
Download WordPress Themes Free
Free Download WordPress Themes
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download xiomi firmware
Download WordPress Themes
udemy paid course free download