Dr hab. nauk med. Arkadiusz Zygmunt

Specjalizuje się w dziedzinie chorób wewnętrznych i endokrynologii, w ramach których przeprowadza m.in. USG oraz biopsję tarczycy

UMÓW WIZYTĘ
Studia medyczne ukończył w 1997 roku, a w 2005 roku uzyskał specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych. Dwa lata później zdobył tytuł specjalisty endokrynologa. W 2001 roku na Akademii Medycznej w Łodzi uzyskał tytuł doktora nauk medycznych. Obecnie pełni funkcję adiunkta w Klinice Endokrynologii i Chorób Metabolicznych Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.
Stopień Dr hab. nauk med.
Obszary działania
  • Endokrynologia
  • Interna
  • Pediatria

Badania

  • USG tarczycy

    USG tarczycy pozwala na dokładną ocenę wielkości  zmian tego gruczołu. Badanie diagnozuje zaburzenia czynności tarczycy oraz uwidacznia jej powiększenie lub guzki w miąższu. Jest to badanie bezbolesne, nie wymaga przygotowania.

Zabiegi

  • Biopsja tarczycy BAC

    Polega na nakłuciu guzka i pobraniu z niego materiału do badania cytologicznego. Zabieg wprowadzenia igły dla zwiększenia dokładność  i badania, wykonuje się pod kontrolą USG. Może on wykluczyć  lub potwierdzić, że zmiana ma charakter nowotworowy. Wykonuje się zabieg cienką igłą. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Po usunięciu igły zakłada się opatrunek.

Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
free online course
download samsung firmware
Download Best WordPress Themes Free Download
lynda course free download