Lek. Agnieszka Lipińska

Lek. Agnieszka Lipińska dyplom lekarza posiada od 1998 roku. W 2007 roku została specjalistą z zakresu chorób wewnętrznych, natomiast trzy lata później ukończyła specjalizację z diabetologii. Z racji jej zainteresowań podróżniczych, zajmuje się także medycyną podróży.

Zajmuje się prowadzeniem leczenia pacjentów chorych na cukrzycę. W zakresie medycyny podróży natomiast udziela konsultacji i porad osobom wyjeżdżającym do krajów egzotycznych. Opracowuje plan szczepień, profilaktykę malaryczną oraz przeprowadza edukację z zakresu chorób tropikalnych.

UMÓW WIZYTĘ
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. w Pododdziale Diabetologii Szpitala im. Pirogowa w Łodzi oraz pod kierownictwem dr. Anny Mikołajczyk – Swatko w Wojewódzkim Ośrodku Diabetologii i Chorób Metabolicznych w Łodzi. Należy do Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz European Association for the Study of Diabetes.
Stopień naukowy Lek.
Obszary działania
 • Diabetologia
 • Interna
 

Badania

 • Badanie poziomu cukru

  Oznaczanie poziomu cukru we krwi (glikemii) odgrywa podstawową rolę w diagnostyce i kontroli cukrzycy. Badanie to powinny również regularnie wykonywać osoby zdrowe.

Zabiegi

 • Inne szczepienia ochronne

  Szczepienia ochronne wywołują odporność czynną (w płynach i tkankach ustroju powstają pod wpływem ich działania immunoglobiny) trwającą od kilku miesięcy do kilku lat. Po szczepieniach występują niekiedy tzw. odczyny poszczepienne: miejscowe (zaczerwienienie, obrzęk ,bolesność w miejscu wstrzyknięcia) oraz gorączka, osłabienie lub bóle głowy.

 • Szczepienia dla osób wyjeżdżających do krajów egzotycznych

  Szczepienia profilaktyczne na około 6-8 tygodni przed wyjazdem w tropiki to podstawa odpowiedzialnego podróżowania.

 • Szczepienia przed zabiegami operacyjnymi

  Każda osoba oddająca się w ręce chirurga powinna być zaszczepiona przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW B). Pobyt w szpitalu zwiększa bowiem ryzyko zakażenia się groźnym wirusem.

Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
Download WordPress Themes
udemy course download free
download karbonn firmware
Free Download WordPress Themes
free online course