Zabiegi laserowe  to jedno z najnowszych osiągnięć medycyny estetycznej.

Nie wszystkie znamiona wymagają leczenia chirurgicznego, wiąże się to natomiast z nieestetycznym wyglądem skóry na przykład kurzajki czy włókniaki.

Laserem CO2 usuwamy zmiany na powierzchni skóry o charakterze wypukłym i brodawkowatym.

Usuwamy tylko te zmiany, które mają łagodny charakter.

W trakcie naświetlania znamię ulega zniszczeniu.

Zabieg laserowy  jest bezkrwawy i bezbolesny ponadto pozostawia najmniejszą z możliwych blizn i zapewnia doskonały efekt estetyczny.

Niezwykle istotne jest również to, że laseroterapia laserem CO2 jest  metoda bezkontaktową, dzięki czemu nie ma możliwości zakażenia  wirusem.

Zabieg trwa od kilkunastu  do kilkudziesięciu minut w zależności od ilości usuwanych zmian.

Zabieg z użyciem lasera CO2 jest bardzo precyzyjny. Najczęściej zmiana skórną usuwamy w całości. Niekiedy jednak (w przypadku zmian pochodzenia wirusowego) terapia może wymagać powtórzenia.

W trakcie zabiegu rana nie krwawi, natomiast w okresie rekonwalescencji dolegliwości bólowe i obrzęk tkanek są o wiele mniejsze niż po zastosowaniu skalpela. Po usuniętej zmianie pozostaje strupek, który odpada  po ok. tygodniu. Rana zabiegowa goi się stosunkowo szybko.

Laser frakcyjny CO2  to najskuteczniejsza metoda usuwania blizn.

Jest to jedno z najnowszych osiągnięć techniki laserowej stosowanej w medycynie estetycznej. Polega  na uzyskaniu znacznej poprawy stanu skóry. Aby uzyskać pożądany efekt, konieczne jest zastosowanie techniki, która wywołuje w rzeczywistości uraz w obrębie skóry właściwej.

Największą skuteczność uzyskamy, gdy zabieg zostanie wykonany w niewielkim odstępie czasowym od powstania blizny oraz gdy obszar uszkodzonej skóry jest niewielki.

Do przeprowadzenia zabiegu nie wymagamy żadnych badań.

Po zabiegu istnieje możliwość  pojawienia się strupków, które znikają po ok. tygodniu.

Przeciwwskazania:

-kobiety w ciąży i karmiące,

-nowotwory skóry,

-cukrzyca,

-tendencje do bliznowców,

-infekcje

Laserowe usuwanie zmian skórnych

Zabiegi