Diabetologia – dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem cukrzycy i jej powikłań

Specjalizujemy się w:
– diagnostyce i leczeniu wszystkich rodzajów cukrzycy,
– leczeniu cukrzycy u ciężarnych,
– leczeniu powikłań cukrzycowych.

Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę naszych specjalistów diabetologów.

Konsultacja

Diabetolog przeprowadza wywiad z pacjentem, dzięki któremu poznaje tryb życia i nawyki chorego. Pozwala to na zastosowanie u chorego odpowiedniego leczenia, polegającego na systematycznym badaniu poziomu cukru, insulinoterapii oraz prawidłowym odżywianiu.
Na wizycie diabetolog przeprowadza naukę posługiwania się:
– glukometrem
– urządzeniami do podawania insuliny np. pompą insulinową

Pomiar cukru bez nakłuwania palca

W Argo możma kupić bądź wypożyczyć na 14 dni urządzenie Libra, monitorujące przez 24h/dobę poziom cukru u pacjenta.
FreeStyle Libre to innowacyjny system do monitorowania glikemii. Wystarczy zbliżyć czytnik do sensora noszonego na tylnej stronie ramienia, aby w 1 sekundę, bezboleśnie i BEZ NAKŁUWANIA PALCA!!! zmierzyć poziom cukru. Sensor automatycznie mierzy i zapisuje poziomy glikemii. Wystarczy raz na 8 godzin przyłożyć czytnik do sensora, aby dowiedzieć się jak kształtował się poziom cukru przez całą dobę, również w nocy.
Posiadamy też w swojej ofercie EVERSENSE – system ciągłego monitorowania glikemii. Najważniejsze elementy systemu to czujnik, inteligentny nadajnik oraz aplikacja mobilna.

Niewielki czujnik umieszczony jest całkowicie pod skórą, na ramieniu i mierzy stężenie glukozy w płynie śródtkankowym. Nadajnik przetwarza dane wartości stężenia glukozy i przesyła je poprzez Bluetooth do aplikacji w smartfonie. Aplikacja w trybie ciągłym tworzy z tych danych wykres stężeń glukozy. Dzięki temu w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu – bez ciągłego nakłuwania w celu pobrania próbek krwi – można sprawdzić nie tylko jaki jest obecny stan, ale też to jak dieta, ćwiczenia, leki, czy inne czynniki mają wpływ na poziom glukozy.
W przypadku, gdy obliczenia trendu wskazują na możliwe zbliżanie się hiper- lub hipoglikemii nadajnik przesyła alarm do smartfona a sam zaczyna wibrować ostrzegawczo ZANIM do przekroczenia dojdzie. Użytkownik otrzymuje wibracyjne ostrzeżenie nawet jeśli nie ma smartfona przy sobie. Wibracje mogą też wybudzić użytkownika podczas snu.

Diabetologia

lek. med. Agnieszka Lipińska

https://www.znanylekarz.pl/agnieszka-lipinska-2/diabetolog-internista/lodz

lek. med. Małgorzata Józefowska

dr nauk med. Elektra Szymańska – Garbacz

Specjalizacja; Diabetologia

Czy mam cukrzycę? Sprawdź za darmo, czy nie jesteś cukrzykiem