• Andrologia

  Dziedzina medycyny zajmująca się budową, czynnościami fizjologicznymi, diagnozowaniem i leczeniem męskiego układu płciowego ze schorzeń (np. zapalenia, zaburzenia funkcji, ograniczona płodność, nowotwory), wad patologicznych w aspekcie endokrynologicznym, naczyniowym, operacyjnym, a także psychologicznym.

  • Podcinanie wędzidełka prącia

   Zbyt krótkie wędzidełko może utrudniać współżycie seksualne czy nawet przeprowadzenie czynności higienicznych – w takich sytuacjach zaleca się jego chirurgiczne podcięcie. Podcięcie wędzidełka napletka to zabieg chirurgiczny mający na celu uwolnienie napletka. Zabieg wykonuje lekarz urolog. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok.30 min.

  Meet The Team

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   18.00 - 19.00
   Andrologia
   18.00 - 20.00
   Paweł Wędzikowski
   19.00 - 20.00

   Poniedziałek

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   18.00 - 19.00
   Andrologia
   18.00 - 20.00
   Paweł Wędzikowski
   19.00 - 20.00

   Poniedziałek

  • Chirurgia naczyniowa

   Dział chirurgii zajmujący się zabiegami operacyjnymi naczyń krwionośnych (tętnic i żył) oraz limfatycznych

   • USG – Doppler

    USG – Doppler naczyń krwionośnych (tętnic szyjnych, tętnic nerkowych, tętnic brzusznych, żył i tętnic kończyn dolnych oraz górnych).

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   14.00 - 15.00
   Chirurgia naczyniowa
   14.00 - 16.00
   Adam Mikołajczyk
   15.00 - 16.00
   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   14.00 - 15.00
   Chirurgia naczyniowa
   14.00 - 16.00
   Adam Mikołajczyk
   15.00 - 16.00
  • Chirurgia ogólna

   Chirurgia ogólna obejmuje szeroko rozumiane leczenie operacyjne

   • Badanie histopatologiczne

    Badanie histopatologiczne to mikroskopowe badanie materiału tkankowego, które ma na celu ocenę i diagnozę zmian nowotworowych w tkankach. Badanie histopatologiczne jest skuteczniejsze niż cytologia, ponieważ pozwala na przestrzenną ocenę zmian chorobowych.

   • Wskaźnik kostka – ramię

    Wskaźnik kostkowo-ramienny (WKR) – to metoda oceny nasilenia zmian miażdżycowych w tętnicach kończyn dolnych.
    Jest przeprowadzane w celu stwierdzenia albo wykluczenia istotnych zwężeń tętnic u osób obarczonych ryzykiem miażdżycy oraz u osób, u których już wystąpiły objawy tej choroby. Niski wynik wskazuje również na zwiększone ryzyko śmierci z przyczyn sercowo-naczyniowych.

    Badanie jest łatwe w przeprowadzeniu, nieinwazyjne, najczęściej nie wywołuje żadnych dolegliwości i może być wykonane u każdego pacjenta. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Jest wykonywane w pozycji leżącej – pacjent powinien leżeć około 5-10 minut przed badaniem. Najpierw mierzone jest ciśnienie krwi (RR) na obu ramionach, a następnie, przy użyciu sondy Dopplera, mierzone jest ciśnienie skurczowe na tętnicach stóp, na każdej kończynie w dwu miejscach, tj. na tętnicy grzbietowej stopy i na tętnicy piszczelowej tylnej (za kostką przyśrodkową). Z tych danych obliczany jest WKR, dla każdej kończyny osobno.
    Szczególnie ważne jest wykonanie badania WKR u pacjentów z owrzodzeniami goleni, kwalifikowanych do zastosowania kompresjoterapii, czyli leczenia uciskiem.
    WKR jest również stosowany w leczeniu pacjentów ze stopą cukrzycową. Na podstawie wyniku tego badania można przewidywać szanse na zagojenie rany oraz ryzyko utraty kończyny, a także podjąć decyzję o konieczności przekazania pacjenta do oddziału chirurgii naczyniowej celem leczenia zabiegowego.
    Pacjenci z nieprawidłowym wynikiem WKR są kierowani do szczegółowego zbadania stanu naczyń krwionośnych w USG metodą Dopplera, a następnie do konsultacji i leczenia przez chirurga naczyń.
    W Centrum Medycznym ARGO badanie wskaźnika kostkowo-ramiennego wykonuje mgr Danuta Tulikowska. Leczeniem miażdżycy zarostowej kończyn dolnych zajmuje się specjalista chirurgii naczyniowej dr n. med. Adam Mikołajczyk, a leczeniem owrzodzeń podudzi i stopy cukrzycowej specjalista chirurgii ogólnej Przemysław Lipiński.

   • Czyszczenie owrzodzeń i ran przewlekłych

    Oczyszczanie rany z nagromadzonych tkanek martwych jest niezbędnym warunkiem gojenia rany

   • Elektrokoagulacja chirurgiczna

    Usuwanie zmian skórnych za pomocą tzw. noża elektrycznego. Po zabiegu nie zawsze jest konieczne zakładanie szwów. Metoda daje bardzo dobre efekty estetyczne.

   • Kompresjoterapia

    Jest to leczenie uciskiem prowadzonym za pomocą specjalnej skarpety. Jest najczęściej niezbędnie konieczne do zagojenia owrzodzeń podudzi. Szczególnie ważne jest stosowanie leczenia uciskowego u pacjentów z obrzękiem kończyny. Kompresja jest również stosowana w leczeniu zakrzepicy żył kończyn dolnych oraz zespołu pozapalnego. Prawidłowe postepowanie uciskowe wymaga zastosowania odpowiedniego wyrobu oraz przeszkolenia pacjenta. W C. M. Argo

   • Laserowe usuwanie zmian skórnych

    Najskuteczniejszą metodą usuwania zmian skórnych jest terapia laserem. Laser CO2 stosuje się do usuwania zmian na powierzchni skóry o charakterze wypukłym i brodawkowatym. Powinny być usuwane tylko te zmiany, które maja łagodny charakter. W trakcie naświetlania znamię zostaje zniszczone. Zabieg laserowy  jest bezkrwawy i bezbolesny. Pozostawia najmniejszą z możliwych blizn i zapewnia doskonały efekt estetyczny. Niezwykle istotne

   • Leczenie ran larwami much

    Larwy są wyjątkowo precyzyjne. Żywią się tylko martwą tkanką, dlatego dokładnie oczyszczają rany. Pacjent wychodzi z gabinetu z zabandażowaną nogą lub ręką i nie widzi larw na swoim ciele. Zdejmujemy je po trzech dniach. Najpierw larwy rozpuszczają martwą tkankę za pomocą własnych enzymów, oszczędzają przy tym zdrową tkankę. Następnie zasysają rozpuszczoną martwą tkankę. Działają także bakteriobójczo. Po

   • Leczenie ran opatrunkami podciśnieniowymi

    Leczenie owrzodzeń w przebiegu Zespołu Stopy Cukrzycowej, niedokrwienne owrzodzenie stóp, odleżyny, owrzodzenia podudzi, rany pourazowe i pooperacyjne. Stosowane są nowoczesne opatrunki i najnowsze metody leczenia (VAC- leczenie ran pod ciśnieniem, larwoterapia)

   • Usuwanie blizn

    Blizny mogą być usuwane chirurgicznie. Metoda ta nie zawsze może być stosowana. Zależy to od wielkości i typu blizny. Usuwanie blizn laserem jest to cykl zabiegów prowadzący do upodobnienia blizny do otaczającej skóry i spłaszczenia blizny jeśli jest wypukła.

   • Usuwanie paznokcia

    Paznokieć usuwany jest w całości lub tylko jego fragment. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu i trwa ok.20 min.

   • Zabiegi pielęgnacyjne u chorych ze stomią

    Wizyta pielęgniarska stomijna zawiera: pielęgnację stomii z wymianą sprzętu stomijnego, usuwanie szwów ze stomii, doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu stomijnego, profilaktykę powikłań okołostomijnych, dopasowanie pasa brzusznego, leczenie ran, odparzeń okołostomijnych, irygację

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   10.00 - 11.00
   Chirurgia ogólna
   10.00 - 18.00
   Przemysław Lipiński
   11.00 - 12.00
   12.00 - 13.00
   Chirurgia ogólna
   12.00 - 17.00
   Przemysław Lipiński

   14.30 - 18.30
   Ryszard Kujawski
   13.00 - 14.00
   14.00 - 15.00
   Chirurgia ogólna
   14.00 - 16.00
   Adam Mikołajczyk

   15.30 - 20.30
   Michał Mik
   15.00 - 16.00
   16.00 - 17.00
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00
   20.00 - 21.00
   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   10.00 - 11.00
   Chirurgia ogólna
   10.00 - 18.00
   Przemysław Lipiński
   11.00 - 12.00
   12.00 - 13.00
   Chirurgia ogólna
   12.00 - 17.00
   Przemysław Lipiński

   14.30 - 18.30
   Ryszard Kujawski
   13.00 - 14.00
   14.00 - 15.00
   Chirurgia ogólna
   14.00 - 16.00
   Adam Mikołajczyk

   15.30 - 20.30
   Michał Mik
   15.00 - 16.00
   16.00 - 17.00
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00
   20.00 - 21.00
  • Chirurgia ręki

   Chirurgia ręki to jedna z najbardziej wymagających dziedzin chirurgii. Złozona budowa anatomiczna kończyn górnych oraz ogromna ilość dolegliwości chorobowych stwarzają konieczność czerpania z wielu innych specjalizacji.

   • Wstrzyknięcia dostawowe (blokady)

    Stosuje się  w przypadku leczenia zachowawczego choroby zwyrodnieniowej lub jako doleczenie po przeprowadzonym zabiegu operacyjnym. Tą drogą można podawać np. kwas hialuronowy.

   • Wstrzyknięcia okołostawowe w okolice przyczepów wiązadeł ścięgien

    Ta droga podania preparatu jest wskazana przy leczeniu przewlekłych zespołów przeciążeniowych lub w trakcie doleczania po urazach. Tą droga można podawać np. środki sterydowe, PRP i inne.

   • Wycięcie gangliona ręki i nadgarstka

    Ganglion (torbiel galaretowata) to guzek w okolicy stawu lub w rzucie ścięgna. Najczęściej powstaje w okolicy nadgarstka, grzbietu ręki, grzbietu stopy, kolana. Nie jest to choroba nowotworowa. To guzek (torbiel) wypełniony galaretowatym, zgęstniałym płynem stawowym, który wydostaje się do uchyłka torebki stawu lub pochewki ścięgna. Przyczyny powstawania ganglionów mogą być związane z urazami, przeciążeniami oraz

   • Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

    Iniekcje z kwasu hialuronowego przywracają prawidłowe właściwości płynu stawowego a tym samym pośredni wpływają na zmniejszenie dolegliwości bólowych stawów objętych tym schorzeniem. Leczenie preparatem trwa od 1 do 5 iniekcji dostawowych (w zależności od rodzaju użytego preparatu) w tygodniowych odstępach. Przy prowadzonym leczeniu zazwyczaj nie jest konieczne ograniczenie aktywności fizycznej chorego. Każda ampułkostrzykawka zawiera jedną

   • Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego

    Osocze bogatopłytkowe (PRP-Platelet Rich Plasma) jest koncentratem własnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Krwinki płytkowe podczas wirowania krwi uwalniają czynniki wzrostu odpowiedzialne za procesy gojenia tkanek. Wskazania: mikrouszkodzenia i urazy przeciążeniowe, zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze, przyspieszenie osłabionych procesów naprawczych, stymulacja procesów gojenia. Zabiegi są szczególnie przydatne w przypadku leczenia: barku (tendinopatie stożka rotatorów, bicepsa, tricepsa, zespołu

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   16.00 - 17.00
   Chirurgia ręki
   16.00 - 20.00
   Paweł Denys
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00

   Poniedziałek

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   16.00 - 17.00
   Chirurgia ręki
   16.00 - 20.00
   Paweł Denys
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00

   Poniedziałek

  • Dermatologia

   Dermatologia

   • Metoda stosowana do oceny zmian skórnych Pozwala ona w gabinecie bez pobierania wycinków stwierdzić, czy dana zmiana barwnikowa jest groźna, czy nie. Ma szczególne znaczenie w diagnostyce czerniaka Urządzeniem używanym przez lekarza, jest dermatoskop – połączenie lupy  z wystandaryzowanym źródłem światła, co pozwala uzyskiwać obrazy, które następnie mogą być obiektywnie ocenione przez lekarza. Duża zaletą dermatoskopii

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   13.00 - 14.00
   Dermatologia
   13.00 - 15.00
   Małgorzata Skibińska
   14.00 - 15.00
   15.00 - 16.00
   Dermatologia
   15.00 - 17.00
   Hanna Kowalska
   Dermatologia
   15.00 - 18.00
   Małgorzata Skibińska
   16.00 - 17.00
   17.00 - 18.00
   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   13.00 - 14.00
   Dermatologia
   13.00 - 15.00
   Małgorzata Skibińska
   14.00 - 15.00
   15.00 - 16.00
   Dermatologia
   15.00 - 17.00
   Hanna Kowalska
   Dermatologia
   15.00 - 18.00
   Małgorzata Skibińska
   16.00 - 17.00
   17.00 - 18.00
  • Diabetologia

   Diabetologia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem cukrzycy i jej powikłań.

   • Badanie poziomu cukru

    Oznaczanie poziomu cukru we krwi (glikemii) odgrywa podstawową rolę w diagnostyce i kontroli cukrzycy. Badanie to powinny również regularnie wykonywać osoby zdrowe.

   Empty section. Edit page to add content here.
   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   10.00 - 11.00
   Diabetologia
   10.00 - 13.00
   Agnieszka Lipińska
   11.00 - 12.00
   12.00 - 13.00
   13.00 - 14.00
   14.00 - 15.00
   Diabetologia dziecięca
   14.00 - 16.00
   Agnieszka Zmysłowska
   Diabetologia
   15.30 - 00.00
   Małgorzata Józefowska
   15.00 - 16.00
   Diabetologia
   15.00 - 18.00
   Agnieszka Lipińska
   16.00 - 17.00
   Diabetologia
   16.00 - 18.00
   Elektra Szymańska-Garbacz
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00
   20.00 - 21.00
   21.00 - 22.00
   22.00 - 23.00
   23.00 - 00.00
   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   10.00 - 11.00
   Diabetologia
   10.00 - 13.00
   Agnieszka Lipińska
   11.00 - 12.00
   12.00 - 13.00
   13.00 - 14.00
   14.00 - 15.00
   15.00 - 16.00
   Diabetologia
   15.30 - 00.00
   Małgorzata Józefowska
   Diabetologia
   15.00 - 18.00
   Agnieszka Lipińska
   16.00 - 17.00
   Diabetologia
   16.00 - 18.00
   Elektra Szymańska-Garbacz
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00
   20.00 - 21.00
   21.00 - 22.00
   22.00 - 23.00
   23.00 - 00.00
   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   14.00 - 15.00
   Diabetologia dziecięca
   14.00 - 16.00
   Agnieszka Zmysłowska
   15.00 - 16.00
  • Endokrynologia

   Endokrynologia jest to dziedzina medycyny zajmująca się zaburzeniami funkcji gruczołów wydzielania wewnętrznego np. przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy.

   • USG tarczycy

    USG tarczycy pozwala na dokładną ocenę wielkości  zmian tego gruczołu.   Nie wymaga przygotowania. Badanie diagnozuje zaburzenia czynności tarczycy oraz uwidacznia jej powiększenie lub guzki w miąższu.

   • Biopsja tarczycy BAC

    Polega na nakłuciu guzka i pobraniu z niego materiału do badania cytologicznego. Zabieg wprowadzenia igły dla zwiększenia dokładność  i badania, wykonuje się pod kontrolą USG. Może on wykluczyć  lub potwierdzić, że zmiana ma charakter nowotworowy. Wykonuje się zabieg cienką igłą, grubości od 0,4-0,6 mm. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Po usunięciu igły zakłada się opatrunek. Po

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   12.00 - 13.00
   Endokrynologia dziecięca
   12.00 - 14.00
   Agnieszka Zmysłowska
   13.00 - 14.00
   14.00 - 15.00
   15.00 - 16.00
   16.00 - 17.00
   Endokrynologia
   16.00 - 20.00
   Arkadiusz Zygmunt
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00
   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   16.00 - 17.00
   Endokrynologia
   16.00 - 20.00
   Arkadiusz Zygmunt
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00

   Poniedziałek

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   12.00 - 13.00
   Endokrynologia dziecięca
   12.00 - 14.00
   Agnieszka Zmysłowska
   13.00 - 14.00
  • Genetyka medyczna

   Genetyka medyczna zajmuje się zastosowaniem osiągnięć wszystkich kierunków genetyki człowieka w praktyce medycznej.

   • Diagnostyka Hemochromatozy

    Badanie mutacji genu HFE- 3 mutacje (C282Y, H63D, S65C)

   • Diagnostyka infekcji przenoszonych drogą płciową

    diagnostyka zakażenia HPV- skrining+ genotypowanie diagnostyka zakażenia Chlamydia trachomatis- skrining, diagnostyka zakażeń Ureaplasma spp.-s krining, diagnostyka infekcji przenoszonych droga płciową- pakiet (HPV+ Chlamydia trachomatis+ Ureaplasma spp.)

   • Diagnostyka predyspozycji do nowotworów

    predyspozycje do raka piersi- BRCA1, predyspozycje do raka jajnika-BRCA1, predyspozycje do raka jelita grubego-NOD2+CHEK2+CDKN2A, predyspozycje do raka płuc- NOD2+CDKN2A, predyspozycje do raka tarczycy- CHEK2, predyspozycje do raka krtani-CHEK2, predyspozycje do raka prostaty- CHEK2, predyspozycje do raka nerki-CHEK2, predyspozycje do czerniaka złośliwego-CDKN2A, predyspozycja wielonarządowa do nowotworów (kiedy w rodzinie występują różne nowotwory)-CHEK2+NOD2,

   • Diagnostyka raka pęcherza moczowego

    Test UroVysion- nieinwazyjna diagnostyka raka pęcherza moczowego w osadzie moczu techniką FISH

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  • Ginekologia i położnictwo

   Ginekologia i położnictwo to dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego.

   • Badania w niepowodzeniach rozrodu

    kariotyp u obojga rodziców- pakiet (w limfocytach krwi obwodowej) badanie w kierunku trombofilii (mutacje w genach F2, F5, MTHFR I)

   • Cytologia

    Cytologia jest badaniem przesiewowym w kierunku raka szyjki macicy. Badanie cytologiczne pozwala na wczesne rozpoznanie stanu przedrakowego szyjki macicy. Polega ono na mikroskopowej ocenie rozmazu pobranego z tarczy i kanału szyjki macicy. Badanie nie jest bolesne. Jak każde badanie ginekologiczne tak i to wymaga od kobiety ogólnego rozluźnienia się. Cytologia nie powinna być wykonywana wcześniej niż w

   • Diagnostyka Hemochromatozy

    Badanie mutacji genu HFE- 3 mutacje (C282Y, H63D, S65C)

   • Diagnostyka infekcji przenoszonych drogą płciową

    diagnostyka zakażenia HPV- skrining+ genotypowanie diagnostyka zakażenia Chlamydia trachomatis- skrining, diagnostyka zakażeń Ureaplasma spp.-s krining, diagnostyka infekcji przenoszonych droga płciową- pakiet (HPV+ Chlamydia trachomatis+ Ureaplasma spp.)

   • KTG

    Monitorowanie akcji serca płodu  wraz z jednoczasowym zapisem czynności skurczowej mięśnia macicy.Badanie to przeprowadzane jest w ramach intensywnej opieki przedporodowej. Pozwala wcześnie wykryć sytuacje zagrożenia życia płodu.

   • USG ciąży

    Czyli ultrasonografia, jest wykonywane w każdym okresie ciąży. Badanie ultrasonograficzne (USG) zleca lekarz prowadzący ciążę. Jest zwykle wykonywane w celu określenia wieku ciąży  oraz oceny zdrowia dziecka.

   • USG jamy brzusznej

    USG jamy brzusznej jest najczęściej wykonywanym tego typu badaniem. Dzięki temu badaniu  możliwa jest ocena stanu narządów jamy brzusznej. USG jamy brzusznej umożliwia zdiagnozowanie występowania płynu w jamie brzusznej. Pozwala także stwierdzić, czy dany narząd uległ powiększeniu oraz ustalić źródło występującego bólu. Jest to badanie nieinwazyjne i bezbolesne. Wskazania do badania: bóle brzucha wymioty utrudnienia

   • USG transwaginalne

    USG transwaginalne – badanie ultrasonograficzne przezpochwowe. Powszechnie stosowane w ginekologii i położnictwie. Jest prostą w wykonaniu, nieinwazyjną i bezbolesną metodą diagnostyczną, która przy wykorzystaniu zjawiska odbicia, rozpraszania i rozchodzenia się fal ultradźwiękowych o częstotliwości w zakresie 2-50MHz pozwala na uzyskanie obrazów przekroju badanych narządów. Do badania nie trzeba się przygotowywać.

   • Wymaz z pochwy

    Wymaz z pochwy jest wykonywany jest na obecność bakterii paciorkowca grupy B. Jest badaniem mikrobiologicznym przesiewowym. Wymaz z pochwy wykonywany jest podczas wizyty ginekologicznej. To badanie, które służy wykryciu bakterii paciorkowca. Jest ono bardzo ważne, zważywszy n fakt, że bakterie paciorkowca występują u co trzeciego człowieka.

   • Zakładania wkładki domacicznej

    Wkładka wewnątrzmaciczna jest umieszczana w jamie macicy.. Może mieć różny kształt i budowę, w zależności od rodzaju. Wkładki domaciczne zwane są również „spiralami”. Obecnie wkładki wewnątrzmaciczne wyglądem przypominają raczej nie spiralę, lecz powyginaną literę S albo literę T. Tradycyjna wkładka domaciczna wykonana jest z tworzywa sztucznego, często z dodatkiem miedzi. Część wkładek zawiera w swoim trzonie kapsułkę stopniowo uwalniającą hormony

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   17.00 - 18.00
   Ginekologia i położnictwo
   17.00 - 19.00
   Tomasz Stetkiewicz
   Ginekologia i położnictwo
   17.00 - 22.00
   Tomasz Stetkiewicz
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00
   20.00 - 21.00
   21.00 - 22.00
   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   17.00 - 18.00
   Ginekologia i położnictwo
   17.00 - 19.00
   Tomasz Stetkiewicz
   Ginekologia i położnictwo
   17.00 - 22.00
   Tomasz Stetkiewicz
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00
   20.00 - 21.00
   21.00 - 22.00
  • Immunologia

   Immunologia to dziedzina nauki z pogranicza biologii i medycyny zajmująca się biologicznymi i biochemicznymi podstawami reakcji odpornościowo- obronnej ustroju na patogen lub inne obce organizmowi substancje np.toksyny.

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   14.00 - 15.00
   Immunologia
   14.00 - 16.00
   Marcin Tkaczyk
   15.00 - 16.00

   Czwartek

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   14.00 - 15.00
   Immunologia
   14.00 - 16.00
   Marcin Tkaczyk
   15.00 - 16.00

   Czwartek

  • Kardiologia

   Kardiologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami i wadami układu sercowo -naczyniowego.

   • Echo serca

    Echo serca jest badaniem nieinwazyjnym czyli nie naruszającym tkanek organizmu. Jest badaniem bezbolesnym i nie związanym z żadnym ryzykiem dla pacjenta. Jest bezpieczne dla osób w każdym wieku, także dzieci i kobiet w ciąży. W razie potrzeby można je powtarzać wielokrotnie bez dodatkowego zagrożenia dla pacjenta. Nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań ani opieki po badaniu. Przed badaniem można normalnie jeść oraz pić.

   • EKG

    Porada kardiologiczna obejmuje badanie ekg

   • Holter EKG

    Urządzenie rejestrujące  pracę serca w sposób ciągły, przez 24 godziny na dobę w celu późniejszej, szczegółowej, często komputerowej analizy. Ważnymi cechami monitora holterowskiego są niewielkie rozmiary i możliwość przymocowania do ciała pacjenta w sposób niekrępujący ruchów. Umożliwia to normalną aktywność życiową ze sportem i snem włącznie. Nie wolno jednak wchodzić z holterem pod prysznic lub zanurzać

   • Holter RR (ABPM)

    Przyrząd do całodobowego monitorowania ciśnienia tętniczego krwi.. Składa się z mankietu do zakładania na ramię, oraz sprzężonego z nim rejestratora. Jest stosowany w przypadku diagnostyki nadciśnienia „białego fartucha” (czyli sytuacji, w której zdarzają się „skoki” ciśnienia związane ze stresem związanym z wizytą lekarską), w przypadku pacjentów z opornym na leczenie nadciśnieniem tętniczym a także do monitorowania

   Empty section. Edit page to add content here.
   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   11.00 - 12.00
   Kardiologia
   11.00 - 13.00
   Michał Chudzik
   12.00 - 13.00
   13.00 - 14.00
   14.00 - 15.00
   15.00 - 16.00
   Kardiologia
   15.00 - 18.00
   Anita Rościszewska-Kuncman

   16.00 - 18.00
   Leszek Bieniaszek
   Kardiologia
   15.30 - 19.00
   Ewa Kaczkowska-Marusik
   16.00 - 17.00
   Kardiologia
   16.00 - 19.00
   Inga Wójcik
   Kardiologia
   16.00 - 20.00
   Michał Krysicki
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00
   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   11.00 - 12.00
   Kardiologia
   11.00 - 13.00
   Michał Chudzik
   12.00 - 13.00
   13.00 - 14.00
   14.00 - 15.00
   15.00 - 16.00
   Kardiologia
   15.00 - 18.00
   Anita Rościszewska-Kuncman

   16.00 - 18.00
   Leszek Bieniaszek
   Kardiologia
   15.30 - 19.00
   Ewa Kaczkowska-Marusik
   16.00 - 17.00
   Kardiologia
   16.00 - 19.00
   Inga Wójcik
   Kardiologia
   16.00 - 20.00
   Michał Krysicki
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00
  • Laryngologia

   Laryngologia to dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła.

   • Diagnostyka szumów usznych i niedosłuchu

    Ponad 60% pacjentów z różnymi rodzajami niedosłuchu odczuwa szumy uszne. To samo uszkodzenie może być przyczyną zarówno ubytku słuchu, jak i szumu usznego. Ilość pacjentów cierpiących na szumy uszne i niedosłuch zwiększa się wraz z wiekiem, co oznacza, że zmiany zwyrodnieniowe i starcze w układzie słuchowym są przyczyną tych dolegliwości. Szum uszny nie ma wpływu

   • Wymaz z gardła

    Wymaz z gardła to badanie mikrobiologiczne dające lekarzowi możliwość przyjrzenia się bakteriom i grzybom zasiedlającym jamę ustną. Należy jednak pamiętać, że stwierdzenie obecności drożdżaków czy gronkowca w gardle zdarza się również u osób zdrowych. W przypadku badań na nosicielstwo wynik dodatni ułatwia diagnostykę potencjalnych chorób gardła i przyspiesza rozpoczęcie leczenia celowanego.

   • Leczenie krwawień z nosa

    Przyczyną krwawienia z nosa może być: uraz, uszkodzenie błony śluzowej, pęknięcie naczynia krwionośnego, zapalenie błony śluzowej nosa,nowotwór,nadciśnienie tętnicze. Skłonność do samoistnych krwawień z nosa, częstych zwłaszcza u dzieci i młodzieży, bywa rodzinna. Kobietom w ciąży częściej zdarzają się krwawienia z nosa. Przy dużym krwotoku mogą pojawić się objawy związane z dużą utratą krwi – osłabienie,

   • Płukanie uszu

    Płukanie ucha jest zabiegiem bezbolesnym, wykonuje się je poprzez skierowanie strumienia wody w temperaturze pokojowej pod ciśnieniem przy użyciu strzykawki do przewodu słuchowego zewnętrznego po odciągnięciu małżowiny usznej do tyłu i góry

   • Płukanie zatok metodą Proetza

    Najprostsza i najmniej inwazyjna metoda płukania zatok. Polega na podaniu fizjologicznego roztworu soli do przewodu nosowego po jednej stronie i jednoczesnym odsysaniu płynu za pomocą ssaka przez drugie nozdrze. Płyn przepływając przez całą jamę nosa ułatwia usuwanie zalegającej wydzieliny. Możliwe jest również podawanie tą drogą leków takich jak antybiotyk, lek przeciwgrzybiczy lub rozrzedzający wydzielinę. Zabieg

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   17.00 - 18.00
   Laryngologia
   17.30 - 20.00
   Izabela Niedźwiecka
   Laryngologia dziecięca
   17.30 - 20.00
   Izabela Niedźwiecka
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00
   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   17.00 - 18.00
   Laryngologia
   17.30 - 20.00
   Izabela Niedźwiecka
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00
   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   17.00 - 18.00
   Laryngologia dziecięca
   17.30 - 20.00
   Izabela Niedźwiecka
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00
  • Leczenie ran

   Leczenie ran

   • Badanie mikrobiologiczne rany – wymaz z rany

    Wymaz z rany wykonywany jest w diagnostyce mikrobiologicznej zakażeń ran, zakażeń przyrannych i w nieprawidłowym procesie gojenia ran.

   • USG – Doppler

    USG – Doppler naczyń krwionośnych (tętnic szyjnych, tętnic nerkowych, tętnic brzusznych, żył i tętnic kończyn dolnych oraz górnych).

   • Wskaźnik kostka – ramię

    Wskaźnik kostkowo-ramienny (WKR) – to metoda oceny nasilenia zmian miażdżycowych w tętnicach kończyn dolnych.
    Jest przeprowadzane w celu stwierdzenia albo wykluczenia istotnych zwężeń tętnic u osób obarczonych ryzykiem miażdżycy oraz u osób, u których już wystąpiły objawy tej choroby. Niski wynik wskazuje również na zwiększone ryzyko śmierci z przyczyn sercowo-naczyniowych.

    Badanie jest łatwe w przeprowadzeniu, nieinwazyjne, najczęściej nie wywołuje żadnych dolegliwości i może być wykonane u każdego pacjenta. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Jest wykonywane w pozycji leżącej – pacjent powinien leżeć około 5-10 minut przed badaniem. Najpierw mierzone jest ciśnienie krwi (RR) na obu ramionach, a następnie, przy użyciu sondy Dopplera, mierzone jest ciśnienie skurczowe na tętnicach stóp, na każdej kończynie w dwu miejscach, tj. na tętnicy grzbietowej stopy i na tętnicy piszczelowej tylnej (za kostką przyśrodkową). Z tych danych obliczany jest WKR, dla każdej kończyny osobno.
    Szczególnie ważne jest wykonanie badania WKR u pacjentów z owrzodzeniami goleni, kwalifikowanych do zastosowania kompresjoterapii, czyli leczenia uciskiem.
    WKR jest również stosowany w leczeniu pacjentów ze stopą cukrzycową. Na podstawie wyniku tego badania można przewidywać szanse na zagojenie rany oraz ryzyko utraty kończyny, a także podjąć decyzję o konieczności przekazania pacjenta do oddziału chirurgii naczyniowej celem leczenia zabiegowego.
    Pacjenci z nieprawidłowym wynikiem WKR są kierowani do szczegółowego zbadania stanu naczyń krwionośnych w USG metodą Dopplera, a następnie do konsultacji i leczenia przez chirurga naczyń.
    W Centrum Medycznym ARGO badanie wskaźnika kostkowo-ramiennego wykonuje mgr Danuta Tulikowska. Leczeniem miażdżycy zarostowej kończyn dolnych zajmuje się specjalista chirurgii naczyniowej dr n. med. Adam Mikołajczyk, a leczeniem owrzodzeń podudzi i stopy cukrzycowej specjalista chirurgii ogólnej Przemysław Lipiński.

   • Czyszczenie owrzodzeń i ran przewlekłych

    Oczyszczanie rany z nagromadzonych tkanek martwych jest niezbędnym warunkiem gojenia rany

   • Leczenie ran larwami much

    Larwy są wyjątkowo precyzyjne. Żywią się tylko martwą tkanką, dlatego dokładnie oczyszczają rany. Pacjent wychodzi z gabinetu z zabandażowaną nogą lub ręką i nie widzi larw na swoim ciele. Zdejmujemy je po trzech dniach. Najpierw larwy rozpuszczają martwą tkankę za pomocą własnych enzymów, oszczędzają przy tym zdrową tkankę. Następnie zasysają rozpuszczoną martwą tkankę. Działają także bakteriobójczo. Po

   • Leczenie ran opatrunkami podciśnieniowymi

    Leczenie owrzodzeń w przebiegu Zespołu Stopy Cukrzycowej, niedokrwienne owrzodzenie stóp, odleżyny, owrzodzenia podudzi, rany pourazowe i pooperacyjne. Stosowane są nowoczesne opatrunki i najnowsze metody leczenia (VAC- leczenie ran pod ciśnieniem, larwoterapia)

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   10.00 - 11.00
   Leczenie ran
   10.00 - 18.00
   Danuta Tulikowska

   10.00 - 18.00
   Przemysław Lipiński
   Leczenie ran
   10.00 - 17.00
   Danuta Tulikowska

   12.00 - 17.00
   Przemysław Lipiński
   11.00 - 12.00
   12.00 - 13.00
   13.00 - 14.00
   14.00 - 15.00
   15.00 - 16.00
   Leczenie ran
   15.30 - 19.30
   Danuta Tulikowska
   16.00 - 17.00
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00
   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   10.00 - 11.00
   Leczenie ran
   10.00 - 18.00
   Danuta Tulikowska

   10.00 - 18.00
   Przemysław Lipiński
   Leczenie ran
   10.00 - 17.00
   Danuta Tulikowska

   12.00 - 17.00
   Przemysław Lipiński
   11.00 - 12.00
   12.00 - 13.00
   13.00 - 14.00
   14.00 - 15.00
   15.00 - 16.00
   Leczenie ran
   15.30 - 19.30
   Danuta Tulikowska
   16.00 - 17.00
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00
  • Medycyna podróży

   Medycyna podróży to połączenie epidemiologii, interny, pediatrii, chirurgii, medycyny urazowej jak i leczenia chorób zakaźnych. Lekarz medycyny podróży ma za zadanie wytłumaczyć podróżującemu co czeka go w miejscu do którego się udaje, konieczności szczepień, przyjmowania leków.

   • Szczepienia dla osób wyjeżdżających do krajów egzotycznych

    Szczepienia profilaktyczne na około 6-8 tygodni przed wyjazdem w tropiki to podstawa odpowiedzialnego podróżowania. Lekarz, z którym turysta spotyka się w placówce medycyny podróży poznaje planowaną trasę, termin i charakter wyjazdu oraz historię pacjenta (np. przyjmowane leki, choroby). Na podstawie tych informacji ustala optymalny zakres szczepień i informuje o innych metodach profilaktyki egzotycznych chorób. Zdecydowanie

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   10.00 - 11.00
   Medycyna podróży
   10.00 - 16.00
   Agnieszka Lipińska
   11.00 - 12.00
   12.00 - 13.00
   13.00 - 14.00
   14.00 - 15.00
   15.00 - 16.00
   Medycyna podróży
   15.00 - 18.00
   Agnieszka Lipińska
   16.00 - 17.00
   17.00 - 18.00
   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   10.00 - 11.00
   Medycyna podróży
   10.00 - 16.00
   Agnieszka Lipińska
   11.00 - 12.00
   12.00 - 13.00
   13.00 - 14.00
   14.00 - 15.00
   15.00 - 16.00
   Medycyna podróży
   15.00 - 18.00
   Agnieszka Lipińska
   16.00 - 17.00
   17.00 - 18.00
  • Medycyna sportowa

   Medycyna sportowa to dziedzina wiedzy lekarskiej obejmująca całość procesów dokonujących się w organizmie człowieka pod wpływem aktywności fizycznej.

   • EKG

    Porada kardiologiczna obejmuje badanie ekg

   • Punkcje stawów

    Polega na wkłuciu igły do chorego stawu, dzięki czemu można pobrać z jego wnętrza płyn stawowy, a także podać miejscowo leki.

   • Wstrzyknięcia dostawowe (blokady)

    Stosuje się  w przypadku leczenia zachowawczego choroby zwyrodnieniowej lub jako doleczenie po przeprowadzonym zabiegu operacyjnym. Tą drogą można podawać np. kwas hialuronowy.

   • Wstrzyknięcia okołostawowe w okolice przyczepów wiązadeł ścięgien

    Ta droga podania preparatu jest wskazana przy leczeniu przewlekłych zespołów przeciążeniowych lub w trakcie doleczania po urazach. Tą droga można podawać np. środki sterydowe, PRP i inne.

   • Wycięcie gangliona ręki i nadgarstka

    Ganglion (torbiel galaretowata) to guzek w okolicy stawu lub w rzucie ścięgna. Najczęściej powstaje w okolicy nadgarstka, grzbietu ręki, grzbietu stopy, kolana. Nie jest to choroba nowotworowa. To guzek (torbiel) wypełniony galaretowatym, zgęstniałym płynem stawowym, który wydostaje się do uchyłka torebki stawu lub pochewki ścięgna. Przyczyny powstawania ganglionów mogą być związane z urazami, przeciążeniami oraz

   • Wycięcie gangliona stopy

    Rozpoznanie stawia się na podstawie objawów klinicznych. Jeśli istnieją wątpliwości, zlecenie diagnostyki obrazowej obejmuje RTG, USG a nawet MRI. Niekiedy gangliony zanikają same. W innym przypadku, kiedy guzek powiększa się lub jest przyczyną dolegliwości bólowych można wykonać punkcję i podać środki sterydowe działające silnie przeciwzapalnie. W dużej ilości przypadków dochodzi do powtórnego tworzenia się ganglionu

   • Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

    Iniekcje z kwasu hialuronowego przywracają prawidłowe właściwości płynu stawowego a tym samym pośredni wpływają na zmniejszenie dolegliwości bólowych stawów objętych tym schorzeniem. Leczenie preparatem trwa od 1 do 5 iniekcji dostawowych (w zależności od rodzaju użytego preparatu) w tygodniowych odstępach. Przy prowadzonym leczeniu zazwyczaj nie jest konieczne ograniczenie aktywności fizycznej chorego. Każda ampułkostrzykawka zawiera jedną

   • Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego

    Osocze bogatopłytkowe (PRP-Platelet Rich Plasma) jest koncentratem własnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Krwinki płytkowe podczas wirowania krwi uwalniają czynniki wzrostu odpowiedzialne za procesy gojenia tkanek. Wskazania: mikrouszkodzenia i urazy przeciążeniowe, zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze, przyspieszenie osłabionych procesów naprawczych, stymulacja procesów gojenia. Zabiegi są szczególnie przydatne w przypadku leczenia: barku (tendinopatie stożka rotatorów, bicepsa, tricepsa, zespołu

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   16.00 - 17.00
   Medycyna sportowa
   16.00 - 20.00
   Paweł Denys
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00

   Poniedziałek

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   16.00 - 17.00
   Medycyna sportowa
   16.00 - 20.00
   Paweł Denys
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00

   Poniedziałek

  • Nefrologia

   Nefrologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami nerek.

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   14.00 - 15.00
   Nefrologia
   14.00 - 16.00
   Marcin Tkaczyk
   Nefrologia dziecięca
   14.00 - 16.00
   Marcin Tkaczyk
   15.00 - 16.00

   Środa

   Czwartek

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   14.00 - 15.00
   Nefrologia
   14.00 - 16.00
   Marcin Tkaczyk
   15.00 - 16.00

   Środa

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   14.00 - 15.00
   Nefrologia dziecięca
   14.00 - 16.00
   Marcin Tkaczyk
   15.00 - 16.00
  • Ortopedia

   Ortopedia to dział medycyny zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem wad i urazów układu kostno - mięśniowo - stawowego .

   • Punkcje stawów

    Polega na wkłuciu igły do chorego stawu, dzięki czemu można pobrać z jego wnętrza płyn stawowy, a także podać miejscowo leki.

   • Wstrzyknięcia dostawowe (blokady)

    Stosuje się  w przypadku leczenia zachowawczego choroby zwyrodnieniowej lub jako doleczenie po przeprowadzonym zabiegu operacyjnym. Tą drogą można podawać np. kwas hialuronowy.

   • Wstrzyknięcia okołostawowe w okolice przyczepów wiązadeł ścięgien

    Ta droga podania preparatu jest wskazana przy leczeniu przewlekłych zespołów przeciążeniowych lub w trakcie doleczania po urazach. Tą droga można podawać np. środki sterydowe, PRP i inne.

   • Wycięcie gangliona ręki i nadgarstka

    Ganglion (torbiel galaretowata) to guzek w okolicy stawu lub w rzucie ścięgna. Najczęściej powstaje w okolicy nadgarstka, grzbietu ręki, grzbietu stopy, kolana. Nie jest to choroba nowotworowa. To guzek (torbiel) wypełniony galaretowatym, zgęstniałym płynem stawowym, który wydostaje się do uchyłka torebki stawu lub pochewki ścięgna. Przyczyny powstawania ganglionów mogą być związane z urazami, przeciążeniami oraz

   • Wycięcie gangliona stopy

    Rozpoznanie stawia się na podstawie objawów klinicznych. Jeśli istnieją wątpliwości, zlecenie diagnostyki obrazowej obejmuje RTG, USG a nawet MRI. Niekiedy gangliony zanikają same. W innym przypadku, kiedy guzek powiększa się lub jest przyczyną dolegliwości bólowych można wykonać punkcję i podać środki sterydowe działające silnie przeciwzapalnie. W dużej ilości przypadków dochodzi do powtórnego tworzenia się ganglionu

   • Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

    Iniekcje z kwasu hialuronowego przywracają prawidłowe właściwości płynu stawowego a tym samym pośredni wpływają na zmniejszenie dolegliwości bólowych stawów objętych tym schorzeniem. Leczenie preparatem trwa od 1 do 5 iniekcji dostawowych (w zależności od rodzaju użytego preparatu) w tygodniowych odstępach. Przy prowadzonym leczeniu zazwyczaj nie jest konieczne ograniczenie aktywności fizycznej chorego. Każda ampułkostrzykawka zawiera jedną

   • Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego

    Osocze bogatopłytkowe (PRP-Platelet Rich Plasma) jest koncentratem własnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Krwinki płytkowe podczas wirowania krwi uwalniają czynniki wzrostu odpowiedzialne za procesy gojenia tkanek. Wskazania: mikrouszkodzenia i urazy przeciążeniowe, zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze, przyspieszenie osłabionych procesów naprawczych, stymulacja procesów gojenia. Zabiegi są szczególnie przydatne w przypadku leczenia: barku (tendinopatie stożka rotatorów, bicepsa, tricepsa, zespołu

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   16.00 - 17.00
   Ortopedia
   16.00 - 20.00
   Paweł Denys
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00

   Poniedziałek

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   16.00 - 17.00
   Ortopedia
   16.00 - 20.00
   Paweł Denys
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00

   Poniedziałek

  • Pediatria

   Pediatria to dział medycyny zajmujący się badaniem rozwoju fizycznego i psychicznego dzieci, chorobami wieku dziecięcego i ich leczenia.

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   14.00 - 15.00
   Pediatria
   14.00 - 16.00
   Marcin Tkaczyk
   15.00 - 16.00
   Pediatria
   15.00 - 17.00
   Agnieszka Zmysłowska
   16.00 - 17.00

   Środa

   Czwartek

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   14.00 - 15.00
   Pediatria
   14.00 - 16.00
   Marcin Tkaczyk
   15.00 - 16.00
   Pediatria
   15.00 - 17.00
   Agnieszka Zmysłowska
   16.00 - 17.00

   Środa

   Czwartek

  • Podologia

   Podologia zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy.

   • Zeskrobiny z paznokcia

    Do badania mykologicznego potrzebne są zeskrobiny zarażonej grzybem płytki paznokcia lub tkanki skórnej. Zabieg mający na celu uzyskanie materiału do badania w gabinecie podologicznym jest z reguły szybki i bezbolesny. Polega na zeskrobaniu lub zdarciu odpowiednim frezem nieznacznej ilości części paznokcia. Materiał jest oddawany do laboratorium w jałowym pojemniku. Po około 4 tygodniach otrzymuje się wynik z antybiogramem czyli z wykazem leków, na które grzyb nie jest odporny.
    Po uzyskaniu wyniku badania Podolog kieruje pacjenta do lekarza specjalisty (dermatologa) by ten na podstawie wyników badania mógł wdrożyć odpowiednie leczenie. Proces leczenia jest w tym przypadku znacznie krótszy i zapewnia możliwość całkowitego wyleczenia. J

   • Usunięcie modzeli

    Modzele to jeden z przykładów hiperkeratozy. Modzele przeważnie stanowią dość duże, płaskie skupisko zrogowaciałej masy o żółtym zabarwieniu i okrągłym lub owalnym kształcie, zazwyczaj są bezbolesne. Najczęstszymi miejscami pojawienia się modzeli są: pięta, paluch, krawędzie stopy . Zabieg jest bezbolesny.

   • Usunięcie odcisków

    Odciskamy nazywamy obszary zrogowaciałego naskórka. Odciski powstają jako reakcja obronna skóry na miejscowy ucisk, w wyniku którego komórki rogowe są wgniatane w głąb skóry, powodując silny ból. Problem odcisków najczęściej dotyczy osób z płaskostopiem podłużnym i poprzecznym.

   • Zabiegi na paznokciach zrogowaciałych

    Nadmierny przerost płytki paznokciowej to choroba dziedziczona lub nabyta. Zbyt ciasne buty, choroby niedokrwienne, cukrzyca lub doznanie silnego urazu moga powodować, że paznokcie stają się grube, zmieniają kolor na żółty lub w skrajnych przypadkach na brązowy. Czasem też wykrzywiają sie i przypominają szpony.

   • Zabiegi pielęgnacyjne stóp u cukrzyków

    Są to zabiegi wykonywane przez podologów. Należą do nich: usuwanie modzeli, odcisków, zrogowaceń, obcinanie paznokci. Zabiegi nie są bolesne.

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   10.00 - 11.00
   Podologia
   10.00 - 18.00
   Podologia
   10.00 - 18.00
   Podologia
   10.00 - 18.00
   Podologia
   10.00 - 18.00
   Podologia
   10.00 - 18.00
   11.00 - 12.00
   12.00 - 13.00
   13.00 - 14.00
   14.00 - 15.00
   15.00 - 16.00
   16.00 - 17.00
   17.00 - 18.00

   Poniedziałek

   Wtorek

   Środa

   Czwartek

   Piątek

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   10.00 - 11.00
   Podologia
   10.00 - 18.00
   Podologia
   10.00 - 18.00
   Podologia
   10.00 - 18.00
   Podologia
   10.00 - 18.00
   Podologia
   10.00 - 18.00
   11.00 - 12.00
   12.00 - 13.00
   13.00 - 14.00
   14.00 - 15.00
   15.00 - 16.00
   16.00 - 17.00
   17.00 - 18.00

   Poniedziałek

   Wtorek

   Środa

   Czwartek

   Piątek

  • Proktologia

   Proktologia to dziedzina chirurgii zajmująca się chorobami jelita i odbytnicy.

   • Anoskopia

    Anoskopia jest to badanie, w którym lekarz przy pomocy anoskopu (wziernika) dokonuje oceny końcowego odcinka odbytnicy. Jest to badanie bezbolesne i nie wymaga żadnych przygotowań. Dla własnego komfortu można się wcześniej wypróżnić. Na kilka minut przed badaniem, do odbytu wprowadza się  żel znieczulający. W odbycie umieszcza się anoskop, który ma od około 8 cm długości. Wynik

   • Badanie histopatologiczne

    Badanie histopatologiczne to mikroskopowe badanie materiału tkankowego, które ma na celu ocenę i diagnozę zmian nowotworowych w tkankach. Badanie histopatologiczne jest skuteczniejsze niż cytologia, ponieważ pozwala na przestrzenną ocenę zmian chorobowych.

   • Biofeedback

    Jest to terapia nietrzymania stolca i gazów. Polega na treningach mięśni zwieraczy i mięśni dna miednicy. Chorzy ćwiczą pod okiem terapeuty, obserwując ekran monitora. Terapia jest całkowicie bezpieczna i pozbawiona efektów ubocznych.

   • Diagnostyka predyspozycji do nowotworów

    predyspozycje do raka piersi- BRCA1, predyspozycje do raka jajnika-BRCA1, predyspozycje do raka jelita grubego-NOD2+CHEK2+CDKN2A, predyspozycje do raka płuc- NOD2+CDKN2A, predyspozycje do raka tarczycy- CHEK2, predyspozycje do raka krtani-CHEK2, predyspozycje do raka prostaty- CHEK2, predyspozycje do raka nerki-CHEK2, predyspozycje do czerniaka złośliwego-CDKN2A, predyspozycja wielonarządowa do nowotworów (kiedy w rodzinie występują różne nowotwory)-CHEK2+NOD2,

   • Manometria odbytu i odbytnicy

    Manometria anorektalna Jest to specjalistyczne badanie polegające na ocenie czynności zwieraczy odbytu poprzez pomiar zmian ciśnienia w odbycie i odbytnicy. Wykonywane jest w przypadku: zaparć nietrzymania  stolca wypadania odbytnicy oceny funkcji odbytu i odbytnicy przed lub po zabiegach chirurgicznych tej okolicy przewodu pokarmowego

   • Rektoskopia

    Rektoskopia jest to badanie wziernikowe końcowego odcinka przewodu pokarmowego wykonywane sztywnymi wziernikami. Ważną zaletą rektoskopu jest możliwość w toku jednego zabiegu, ocenienia stanu śluzówki, jak i pobrania do dalszego badania niewielkiego wycinka tkanki budzącej podejrzenie zmian chorobowych. Wskazaniami do badania są: polipy, endometrioza, krwawienia z odbytu biegunki, zaparcia, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, bóle krzyżowe, żylaki

   • Gumkowanie żylaków odbytu

    To najbardziej popularny zabieg stosowany w leczeniu żylaków odbytu II i III stopnia. Na nasadę hemoroidu zakłada się gumową podwiązkę (pierścień), która odcina dopływ krwi. Na skutek tego guzek obumiera i w ciągu 7–10 dni odpada. Podczas jednej sesji zakłada się 1 gumkę. Założenie  trwa kilka minut. Całkowite wyleczenie następuje po 2–3 zabiegach (można je

   • Laserowe usunięcie fałdów odbytu

    Fałdy okołoodbytnicze to przerośnięte fałdy skóry. Występują głównie u kobiet. Główne przyczyny to: porody, żylaki odbytu, duży wysiłek fizyczny związany z dźwiganiem. Zabieg wykonywany jest przy pomocy lasera CO2 w znieczuleniu miejscowym.

   • Leczenie nietrzymania stolca

    Przyczynami nietrzymania stolca mogą być: zaparcia zespół jelita drażliwego poród udar mózgu zapalne choroby jelit ubytek mięśnia zwieracza W grupie ryzyka znajdują się osoby w podeszłym wieku oraz kobiety po porodach siłami natury. Badaniem  przeprowadzanym w diagnostyce nietrzymania stolca jest manometria anorektalna. Badanie to ocenia czynność mięśni miednicy mniejszej i mięśni zwieraczy odbytu. Pacjenci poddawani

   • Leczenie przetoki odbytu

    Leczenie przetoki odbytu zawsze wymaga udziału chirurga. Przed planowanym leczeniem należy określić z jakim rodzajem przetoki mamy do czynienia( przezzwieraczowa, międzyzwieraczowa, nadzwieraczowa, pozazwieraczowa), gdyż od tego uzależniony jest dobór metody leczenia operacyjnego.

   • Nacięcie ropnia odbytu

    Ropień odbytu jest  stanem zapalnym tkanek przyodbytowych spowodowanym najczęściej infekcją gruczołów  znajdujących się w kanale odbytu. Nacięcie ropnia położonego powierzchownie nie zawsze wymaga przyjęcia pacjenta do szpitala i może być wykonane w znieczuleniu miejscowym. Pacjent z ropniem umiejscowionym wyżej wymaga hospitalizacji.

   • Skleroterapia żylaków odbytu

    Metoda leczenia choroby  hemoroidalnej. Skuteczna u pacjentów z uporczywymi krwawieniami i silnymi dolegliwościami bólowymi. Zabieg nie jest bolesny a wyjątkowo skuteczny. Polega na ostrzyknięciu specjalnym preparatem guzka krwawniczego, tak by uległ on zanikowi.

   • Usuwanie kłykcin kończystych odbytu

    Kłykciny kończyste należą do jednych z najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową. Przyczyną powstawania są wirusy brodawczaka ludzkiego.  Zarazić się można przez każdy typ kontaktu seksualnego. Zmiany zazwyczaj rozwijają się po upływie od 3 tygodni do 8 miesięcy od kontaktu z wirusem. Leczenie kłykcin jest konieczne, gdyż pozostawione rosną i mogą doprowadzić do poważnych powikłań. Rozległe

   • Wycięcie polipa odbytu

    Część polipów lokalizuje się w odbytnicy i niektóre można usunąć w trakcie badania sztywnym rektoskopem ( w odróżnieniu do kolonoskopii, badanie rektoskopowe pozwala na uwidocznienie około 15- 20 cm jelita grubego od wysokości zwieraczy).

   • Zabiegi pielęgnacyjne u chorych ze stomią

    Wizyta pielęgniarska stomijna zawiera: pielęgnację stomii z wymianą sprzętu stomijnego, usuwanie szwów ze stomii, doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu stomijnego, profilaktykę powikłań okołostomijnych, dopasowanie pasa brzusznego, leczenie ran, odparzeń okołostomijnych, irygację

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   14.00 - 15.00
   Proktologia
   14.30 - 18.30
   Ryszard Kujawski
   15.00 - 16.00
   Proktologia
   15.30 - 20.30
   Michał Mik
   16.00 - 17.00
   Proktologia
   16.00 - 19.00
   Jarosław Cywiński
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00
   20.00 - 21.00

   Środa

   Czwartek

   Piątek

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   14.00 - 15.00
   Proktologia
   14.30 - 18.30
   Ryszard Kujawski
   15.00 - 16.00
   Proktologia
   15.30 - 20.30
   Michał Mik
   16.00 - 17.00
   Proktologia
   16.00 - 19.00
   Jarosław Cywiński
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00
   20.00 - 21.00

   Środa

   Czwartek

   Piątek

  • Psychiatria

   Psychiatria

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   15.00 - 16.00
   Psychiatria
   15.30 - 18.00
   Dominika Więclewska
   16.00 - 17.00
   17.00 - 18.00
   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   15.00 - 16.00
   Psychiatria
   15.30 - 18.00
   Dominika Więclewska
   16.00 - 17.00
   17.00 - 18.00
  • Psychologia

   Psychologia to naukowe badanie zachowania ludzi.

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   09.00 - 10.00
   Psychologia
   09.00 - 12.00
   Katarzyna Denys
   10.00 - 11.00
   11.00 - 12.00
   12.00 - 13.00
   13.00 - 14.00
   14.00 - 15.00
   15.00 - 16.00
   Psychologia
   15.00 - 19.00
   Katarzyna Denys
   16.00 - 17.00
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00

   Środa

   Piątek

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   09.00 - 10.00
   Psychologia
   09.00 - 12.00
   Katarzyna Denys
   10.00 - 11.00
   11.00 - 12.00
   12.00 - 13.00
   13.00 - 14.00
   14.00 - 15.00
   15.00 - 16.00
   Psychologia
   15.00 - 19.00
   Katarzyna Denys
   16.00 - 17.00
   17.00 - 18.00
   18.00 - 19.00

   Środa

   Piątek

  • Radiologia

   Radiologia to dziedzina medycyny zajmująca się obrazowaniem ciała człowieka z wykorzystaniem promieniowania rentgenowskiego, pola magnetycznego oraz ultradźwięków.

   • Echo serca

    Echo serca jest badaniem nieinwazyjnym czyli nie naruszającym tkanek organizmu. Jest badaniem bezbolesnym i nie związanym z żadnym ryzykiem dla pacjenta. Jest bezpieczne dla osób w każdym wieku, także dzieci i kobiet w ciąży. W razie potrzeby można je powtarzać wielokrotnie bez dodatkowego zagrożenia dla pacjenta. Nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań ani opieki po badaniu. Przed badaniem można normalnie jeść oraz pić.

   • TRUS

    USG przezodbytnicze odbytu i odbytnicy jest jednym z najważniejszych badań diagnostycznych wykorzystywanych w chorobach proktologicznych.

    Badanie to wykonuje się w takich przypadkach jak:

    podejrzenie ropni i przetok okołoodbytniczych
    uszkodzenie aparatu zwieraczowego (objawy nietrzymania gazów i stolca po porodach naturalnych lub operacjach w obrębie kanału odbytu i odbytnicy)
    ocena stopnia zaawansowania klinicznego guzów odbytu i odbytnicy (kwalifikacja do radioterapii przedoperacyjnej)
    monitorowanie pacjentów po operacji raka (wczesne wykrywanie wznowy miejscowej)
    bóle okolicy odbytu

   • USG – Doppler

    USG – Doppler naczyń krwionośnych (tętnic szyjnych, tętnic nerkowych, tętnic brzusznych, żył i tętnic kończyn dolnych oraz górnych).

   • USG ciąży

    Czyli ultrasonografia, jest wykonywane w każdym okresie ciąży. Badanie ultrasonograficzne (USG) zleca lekarz prowadzący ciążę. Jest zwykle wykonywane w celu określenia wieku ciąży  oraz oceny zdrowia dziecka.

   • USG jamy brzusznej

    USG jamy brzusznej jest najczęściej wykonywanym tego typu badaniem. Dzięki temu badaniu  możliwa jest ocena stanu narządów jamy brzusznej. USG jamy brzusznej umożliwia zdiagnozowanie występowania płynu w jamie brzusznej. Pozwala także stwierdzić, czy dany narząd uległ powiększeniu oraz ustalić źródło występującego bólu. Jest to badanie nieinwazyjne i bezbolesne. Wskazania do badania: bóle brzucha wymioty utrudnienia

   • USG tarczycy

    USG tarczycy pozwala na dokładną ocenę wielkości  zmian tego gruczołu.   Nie wymaga przygotowania. Badanie diagnozuje zaburzenia czynności tarczycy oraz uwidacznia jej powiększenie lub guzki w miąższu.

   • USG transwaginalne

    USG transwaginalne – badanie ultrasonograficzne przezpochwowe. Powszechnie stosowane w ginekologii i położnictwie. Jest prostą w wykonaniu, nieinwazyjną i bezbolesną metodą diagnostyczną, która przy wykorzystaniu zjawiska odbicia, rozpraszania i rozchodzenia się fal ultradźwiękowych o częstotliwości w zakresie 2-50MHz pozwala na uzyskanie obrazów przekroju badanych narządów. Do badania nie trzeba się przygotowywać.

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   10.00 - 11.00
   Radiologia
   10.00 - 13.00
   Marek Mysior
   11.00 - 12.00
   12.00 - 13.00
   13.00 - 14.00
   14.00 - 15.00
   Radiologia
   14.30 - 18.30
   Ryszard Kujawski
   15.00 - 16.00
   16.00 - 17.00
   Radiologia
   16.00 - 20.00
   Arkadiusz Zygmunt

   17.00 - 19.00
   Tomasz Stetkiewicz
   17.00 - 18.00
   Radiologia
   17.00 - 22.00
   Tomasz Stetkiewicz
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00
   20.00 - 21.00
   21.00 - 22.00

   Poniedziałek

   Wtorek

   Środa

   Piątek

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   10.00 - 11.00
   Radiologia
   10.00 - 13.00
   Marek Mysior
   11.00 - 12.00
   12.00 - 13.00
   13.00 - 14.00
   14.00 - 15.00
   Radiologia
   14.30 - 18.30
   Ryszard Kujawski
   15.00 - 16.00
   16.00 - 17.00
   Radiologia
   16.00 - 20.00
   Arkadiusz Zygmunt

   17.00 - 19.00
   Tomasz Stetkiewicz
   17.00 - 18.00
   Radiologia
   17.00 - 22.00
   Tomasz Stetkiewicz
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00
   20.00 - 21.00
   21.00 - 22.00

   Poniedziałek

   Wtorek

   Środa

   Piątek

  • Urologia

   urologia to dziedzina medycyny zajmująca się budową, fizjologią i schorzeniami układu moczowego.

   • USG układu moczowego

    Badanie ultrasonograficzne układu moczowego umożliwia ocenę: nerek, drożności dróg moczowych, pęcherza, a u mężczyzn także gruczołu krokowego (prostaty). USG układu moczowego wykonuje się w diagnozowaniu przyczyn: bólu w okolicy lędźwiowej, kamicy nerkowej, problemów z oddawaniem moczu.

   • Podcinanie wędzidełka prącia

    Zbyt krótkie wędzidełko może utrudniać współżycie seksualne czy nawet przeprowadzenie czynności higienicznych – w takich sytuacjach zaleca się jego chirurgiczne podcięcie. Podcięcie wędzidełka napletka to zabieg chirurgiczny mający na celu uwolnienie napletka. Zabieg wykonuje lekarz urolog. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok.30 min.

   • Podcinanie wędzidełka prącia

    Zbyt krótkie wędzidełko może utrudniać współżycie seksualne czy nawet przeprowadzenie czynności higienicznych – w takich sytuacjach zaleca się jego chirurgiczne podcięcie. Podcięcie wędzidełka napletka to zabieg chirurgiczny mający na celu uwolnienie napletka. Zabieg wykonuje lekarz urolog. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok.30 min.

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   17.00 - 18.00
   Urologia
   17.30 - 19.30
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00

   Środa

   Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
   17.00 - 18.00
   Urologia
   17.30 - 19.30
   18.00 - 19.00
   19.00 - 20.00

   Środa

  • Godziny otwarcia

   • Poniedziałek - Piątek
    8.00 - 20.00
   • Sobota
    9.00 - 13.00
  • Umów się na wizytę

   Zadzwoń: 531 000 520
   Napisz: kontakt@argo-med.pl
   ZAREJESTRUJ SIĘ ONLINE

  Dowiedz się więcej