• Andrologia

  Dziedzina medycyny zajmująca się budową, czynnościami fizjologicznymi, diagnozowaniem i leczeniem męskiego układu płciowego ze schorzeń (np. zapalenia, zaburzenia funkcji, ograniczona płodność, nowotwory), wad patologicznych w aspekcie endokrynologicznym, naczyniowym, operacyjnym, a także psychologicznym.

  • Podcinanie wędzidełka prącia

   Zbyt krótkie wędzidełko może utrudniać współżycie seksualne czy nawet przeprowadzenie czynności higienicznych – w takich sytuacjach zaleca się jego chirurgiczne podcięcie. Podcięcie wędzidełka napletka to zabieg chirurgiczny mający na celu uwolnienie napletka. Zabieg wykonuje lekarz urolog. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok.30 min.

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  18.00 - 19.00
  Andrologia
  18.00 - 20.00
  Paweł Wędzikowski
  19.00 - 20.00

  Poniedziałek

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  18.00 - 19.00
  Andrologia
  18.00 - 20.00
  Paweł Wędzikowski
  19.00 - 20.00

  Poniedziałek

 • Chirurgia naczyniowa

  Dział chirurgii zajmujący się zabiegami operacyjnymi naczyń krwionośnych (tętnic i żył) oraz limfatycznych

  • USG – Doppler

   USG – Doppler naczyń krwionośnych (tętnic szyjnych, tętnic nerkowych, tętnic brzusznych, żył i tętnic kończyn dolnych oraz górnych).

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  14.00 - 15.00
  Chirurgia naczyniowa
  14.00 - 16.00
  Adam Mikołajczyk
  15.00 - 16.00
  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  14.00 - 15.00
  Chirurgia naczyniowa
  14.00 - 16.00
  Adam Mikołajczyk
  15.00 - 16.00
 • Chirurgia ogólna

  Chirurgia ogólna obejmuje szeroko rozumiane leczenie operacyjne

  • Badanie histopatologiczne

   Badanie histopatologiczne to mikroskopowe badanie materiału tkankowego, które ma na celu ocenę i diagnozę zmian nowotworowych w tkankach. Badanie histopatologiczne jest skuteczniejsze niż cytologia, ponieważ pozwala na przestrzenną ocenę zmian chorobowych.

  • Wskaźnik kostka – ramię

   Wskaźnik kostkowo-ramienny (WKR) – to metoda oceny nasilenia zmian miażdżycowych w tętnicach kończyn dolnych.
   Jest przeprowadzane w celu stwierdzenia albo wykluczenia istotnych zwężeń tętnic u osób obarczonych ryzykiem miażdżycy oraz u osób, u których już wystąpiły objawy tej choroby. Niski wynik wskazuje również na zwiększone ryzyko śmierci z przyczyn sercowo-naczyniowych.

   Badanie jest łatwe w przeprowadzeniu, nieinwazyjne, najczęściej nie wywołuje żadnych dolegliwości i może być wykonane u każdego pacjenta. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Jest wykonywane w pozycji leżącej – pacjent powinien leżeć około 5-10 minut przed badaniem. Najpierw mierzone jest ciśnienie krwi (RR) na obu ramionach, a następnie, przy użyciu sondy Dopplera, mierzone jest ciśnienie skurczowe na tętnicach stóp, na każdej kończynie w dwu miejscach, tj. na tętnicy grzbietowej stopy i na tętnicy piszczelowej tylnej (za kostką przyśrodkową). Z tych danych obliczany jest WKR, dla każdej kończyny osobno.
   Szczególnie ważne jest wykonanie badania WKR u pacjentów z owrzodzeniami goleni, kwalifikowanych do zastosowania kompresjoterapii, czyli leczenia uciskiem.
   WKR jest również stosowany w leczeniu pacjentów ze stopą cukrzycową. Na podstawie wyniku tego badania można przewidywać szanse na zagojenie rany oraz ryzyko utraty kończyny, a także podjąć decyzję o konieczności przekazania pacjenta do oddziału chirurgii naczyniowej celem leczenia zabiegowego.
   Pacjenci z nieprawidłowym wynikiem WKR są kierowani do szczegółowego zbadania stanu naczyń krwionośnych w USG metodą Dopplera, a następnie do konsultacji i leczenia przez chirurga naczyń.
   W Centrum Medycznym ARGO badanie wskaźnika kostkowo-ramiennego wykonuje mgr Danuta Tulikowska. Leczeniem miażdżycy zarostowej kończyn dolnych zajmuje się specjalista chirurgii naczyniowej dr n. med. Adam Mikołajczyk, a leczeniem owrzodzeń podudzi i stopy cukrzycowej specjalista chirurgii ogólnej Przemysław Lipiński.

  • Czyszczenie owrzodzeń i ran przewlekłych

   Oczyszczanie rany z nagromadzonych tkanek martwych jest niezbędnym warunkiem gojenia rany

  • Elektrokoagulacja chirurgiczna

   Usuwanie zmian skórnych za pomocą tzw. noża elektrycznego. Po zabiegu nie zawsze jest konieczne zakładanie szwów. Metoda daje bardzo dobre efekty estetyczne.

  • Kompresjoterapia

   Jest to leczenie uciskiem prowadzonym za pomocą specjalnej skarpety. Jest najczęściej niezbędnie konieczne do zagojenia owrzodzeń podudzi. Szczególnie ważne jest stosowanie leczenia uciskowego u pacjentów z obrzękiem kończyny. Kompresja jest również stosowana w leczeniu zakrzepicy żył kończyn dolnych oraz zespołu pozapalnego. Prawidłowe postepowanie uciskowe wymaga zastosowania odpowiedniego wyrobu oraz przeszkolenia pacjenta. W C. M. Argo

  • Laserowe usuwanie zmian skórnych

   Najskuteczniejszą metodą usuwania zmian skórnych jest terapia laserem. Laser CO2 stosuje się do usuwania zmian na powierzchni skóry o charakterze wypukłym i brodawkowatym. Powinny być usuwane tylko te zmiany, które maja łagodny charakter. W trakcie naświetlania znamię zostaje zniszczone. Zabieg laserowy  jest bezkrwawy i bezbolesny. Pozostawia najmniejszą z możliwych blizn i zapewnia doskonały efekt estetyczny. Niezwykle istotne

  • Leczenie ran larwami much

   Larwy są wyjątkowo precyzyjne. Żywią się tylko martwą tkanką, dlatego dokładnie oczyszczają rany. Pacjent wychodzi z gabinetu z zabandażowaną nogą lub ręką i nie widzi larw na swoim ciele. Zdejmujemy je po trzech dniach. Najpierw larwy rozpuszczają martwą tkankę za pomocą własnych enzymów, oszczędzają przy tym zdrową tkankę. Następnie zasysają rozpuszczoną martwą tkankę. Działają także bakteriobójczo. Po

  • Leczenie ran opatrunkami podciśnieniowymi

   Leczenie owrzodzeń w przebiegu Zespołu Stopy Cukrzycowej, niedokrwienne owrzodzenie stóp, odleżyny, owrzodzenia podudzi, rany pourazowe i pooperacyjne. Stosowane są nowoczesne opatrunki i najnowsze metody leczenia (VAC- leczenie ran pod ciśnieniem, larwoterapia)

  • Usuwanie blizn

   Blizny mogą być usuwane chirurgicznie. Metoda ta nie zawsze może być stosowana. Zależy to od wielkości i typu blizny. Usuwanie blizn laserem jest to cykl zabiegów prowadzący do upodobnienia blizny do otaczającej skóry i spłaszczenia blizny jeśli jest wypukła.

  • Usuwanie paznokcia

   Paznokieć usuwany jest w całości lub tylko jego fragment. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu i trwa ok.20 min.

  • Zabiegi pielęgnacyjne u chorych ze stomią

   Wizyta pielęgniarska stomijna zawiera: pielęgnację stomii z wymianą sprzętu stomijnego, usuwanie szwów ze stomii, doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu stomijnego, profilaktykę powikłań okołostomijnych, dopasowanie pasa brzusznego, leczenie ran, odparzeń okołostomijnych, irygację

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  10.00 - 11.00
  Chirurgia ogólna
  10.00 - 18.00
  Przemysław Lipiński
  11.00 - 12.00
  12.00 - 13.00
  Chirurgia ogólna
  12.00 - 17.00
  Przemysław Lipiński

  14.30 - 18.30
  Ryszard Kujawski
  13.00 - 14.00
  14.00 - 15.00
  Chirurgia ogólna
  14.00 - 16.00
  Adam Mikołajczyk

  15.30 - 20.30
  Michał Mik
  15.00 - 16.00
  16.00 - 17.00
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00
  20.00 - 21.00
  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  10.00 - 11.00
  Chirurgia ogólna
  10.00 - 18.00
  Przemysław Lipiński
  11.00 - 12.00
  12.00 - 13.00
  Chirurgia ogólna
  12.00 - 17.00
  Przemysław Lipiński

  14.30 - 18.30
  Ryszard Kujawski
  13.00 - 14.00
  14.00 - 15.00
  Chirurgia ogólna
  14.00 - 16.00
  Adam Mikołajczyk

  15.30 - 20.30
  Michał Mik
  15.00 - 16.00
  16.00 - 17.00
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00
  20.00 - 21.00
 • Chirurgia ręki

  Chirurgia ręki to jedna z najbardziej wymagających dziedzin chirurgii. Złozona budowa anatomiczna kończyn górnych oraz ogromna ilość dolegliwości chorobowych stwarzają konieczność czerpania z wielu innych specjalizacji.

  Empty section. Edit page to add content here.
  • Wstrzyknięcia dostawowe (blokady)

   Stosuje się  w przypadku leczenia zachowawczego choroby zwyrodnieniowej lub jako doleczenie po przeprowadzonym zabiegu operacyjnym. Tą drogą można podawać np. kwas hialuronowy.

  • Wstrzyknięcia okołostawowe w okolice przyczepów wiązadeł ścięgien

   Ta droga podania preparatu jest wskazana przy leczeniu przewlekłych zespołów przeciążeniowych lub w trakcie doleczania po urazach. Tą droga można podawać np. środki sterydowe, PRP i inne.

  • Wycięcie gangliona ręki i nadgarstka

   Ganglion (torbiel galaretowata) to guzek w okolicy stawu lub w rzucie ścięgna. Najczęściej powstaje w okolicy nadgarstka, grzbietu ręki, grzbietu stopy, kolana. Nie jest to choroba nowotworowa. To guzek (torbiel) wypełniony galaretowatym, zgęstniałym płynem stawowym, który wydostaje się do uchyłka torebki stawu lub pochewki ścięgna. Przyczyny powstawania ganglionów mogą być związane z urazami, przeciążeniami oraz

  • Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

   Iniekcje z kwasu hialuronowego przywracają prawidłowe właściwości płynu stawowego a tym samym pośredni wpływają na zmniejszenie dolegliwości bólowych stawów objętych tym schorzeniem. Leczenie preparatem trwa od 1 do 5 iniekcji dostawowych (w zależności od rodzaju użytego preparatu) w tygodniowych odstępach. Przy prowadzonym leczeniu zazwyczaj nie jest konieczne ograniczenie aktywności fizycznej chorego. Każda ampułkostrzykawka zawiera jedną

  • Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego

   Osocze bogatopłytkowe (PRP-Platelet Rich Plasma) jest koncentratem własnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Krwinki płytkowe podczas wirowania krwi uwalniają czynniki wzrostu odpowiedzialne za procesy gojenia tkanek. Wskazania: mikrouszkodzenia i urazy przeciążeniowe, zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze, przyspieszenie osłabionych procesów naprawczych, stymulacja procesów gojenia. Zabiegi są szczególnie przydatne w przypadku leczenia: barku (tendinopatie stożka rotatorów, bicepsa, tricepsa, zespołu

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  16.00 - 17.00
  Chirurgia ręki
  16.00 - 20.00
  Paweł Denys
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00

  Poniedziałek

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  16.00 - 17.00
  Chirurgia ręki
  16.00 - 20.00
  Paweł Denys
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00

  Poniedziałek

 • Dermatologia

  Dermatologia

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  13.00 - 14.00
  Dermatologia
  13.00 - 15.00
  Małgorzata Skibińska
  14.00 - 15.00
  15.00 - 16.00
  Dermatologia
  15.00 - 17.00
  Hanna Kowalska
  Dermatologia
  15.00 - 18.00
  Małgorzata Skibińska
  16.00 - 17.00
  17.00 - 18.00
  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  13.00 - 14.00
  Dermatologia
  13.00 - 15.00
  Małgorzata Skibińska
  14.00 - 15.00
  15.00 - 16.00
  Dermatologia
  15.00 - 17.00
  Hanna Kowalska
  Dermatologia
  15.00 - 18.00
  Małgorzata Skibińska
  16.00 - 17.00
  17.00 - 18.00
 • Diabetologia

  Diabetologia to dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem cukrzycy i jej powikłań.

  • Badanie poziomu cukru

   Oznaczanie poziomu cukru we krwi (glikemii) odgrywa podstawową rolę w diagnostyce i kontroli cukrzycy. Badanie to powinny również regularnie wykonywać osoby zdrowe.

  Empty section. Edit page to add content here.
  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  10.00 - 11.00
  Diabetologia
  10.00 - 13.00
  Agnieszka Lipińska
  11.00 - 12.00
  12.00 - 13.00
  13.00 - 14.00
  14.00 - 15.00
  Diabetologia dziecięca
  14.00 - 16.00
  Agnieszka Zmysłowska
  Diabetologia
  15.30 - 00.00
  Małgorzata Józefowska
  15.00 - 16.00
  Diabetologia
  15.00 - 18.00
  Agnieszka Lipińska
  16.00 - 17.00
  Diabetologia
  16.00 - 18.00
  Elektra Szymańska-Garbacz
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00
  20.00 - 21.00
  21.00 - 22.00
  22.00 - 23.00
  23.00 - 00.00
  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  10.00 - 11.00
  Diabetologia
  10.00 - 13.00
  Agnieszka Lipińska
  11.00 - 12.00
  12.00 - 13.00
  13.00 - 14.00
  14.00 - 15.00
  15.00 - 16.00
  Diabetologia
  15.30 - 00.00
  Małgorzata Józefowska
  Diabetologia
  15.00 - 18.00
  Agnieszka Lipińska
  16.00 - 17.00
  Diabetologia
  16.00 - 18.00
  Elektra Szymańska-Garbacz
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00
  20.00 - 21.00
  21.00 - 22.00
  22.00 - 23.00
  23.00 - 00.00
  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  14.00 - 15.00
  Diabetologia dziecięca
  14.00 - 16.00
  Agnieszka Zmysłowska
  15.00 - 16.00
 • Endokrynologia

  Endokrynologia jest to dziedzina medycyny zajmująca się zaburzeniami funkcji gruczołów wydzielania wewnętrznego np. przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy.

  • USG tarczycy

   USG tarczycy pozwala na dokładną ocenę wielkości  zmian tego gruczołu.   Nie wymaga przygotowania. Badanie diagnozuje zaburzenia czynności tarczycy oraz uwidacznia jej powiększenie lub guzki w miąższu.

  • Biopsja tarczycy BAC

   Polega na nakłuciu guzka i pobraniu z niego materiału do badania cytologicznego. Zabieg wprowadzenia igły dla zwiększenia dokładność  i badania, wykonuje się pod kontrolą USG. Może on wykluczyć  lub potwierdzić, że zmiana ma charakter nowotworowy. Wykonuje się zabieg cienką igłą, grubości od 0,4-0,6 mm. Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania. Po usunięciu igły zakłada się opatrunek. Po

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  12.00 - 13.00
  Endokrynologia dziecięca
  12.00 - 14.00
  Agnieszka Zmysłowska
  13.00 - 14.00
  14.00 - 15.00
  15.00 - 16.00
  16.00 - 17.00
  Endokrynologia
  16.00 - 20.00
  Arkadiusz Zygmunt
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00
  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  16.00 - 17.00
  Endokrynologia
  16.00 - 20.00
  Arkadiusz Zygmunt
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00

  Poniedziałek

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  12.00 - 13.00
  Endokrynologia dziecięca
  12.00 - 14.00
  Agnieszka Zmysłowska
  13.00 - 14.00
 • Genetyka medyczna

  Genetyka medyczna zajmuje się zastosowaniem osiągnięć wszystkich kierunków genetyki człowieka w praktyce medycznej.

  • Diagnostyka Hemochromatozy

   Badanie mutacji genu HFE- 3 mutacje (C282Y, H63D, S65C)

  • Diagnostyka infekcji przenoszonych drogą płciową

   diagnostyka zakażenia HPV- skrining+ genotypowanie diagnostyka zakażenia Chlamydia trachomatis- skrining, diagnostyka zakażeń Ureaplasma spp.-s krining, diagnostyka infekcji przenoszonych droga płciową- pakiet (HPV+ Chlamydia trachomatis+ Ureaplasma spp.)

  • Diagnostyka predyspozycji do nowotworów

   predyspozycje do raka piersi- BRCA1, predyspozycje do raka jajnika-BRCA1, predyspozycje do raka jelita grubego-NOD2+CHEK2+CDKN2A, predyspozycje do raka płuc- NOD2+CDKN2A, predyspozycje do raka tarczycy- CHEK2, predyspozycje do raka krtani-CHEK2, predyspozycje do raka prostaty- CHEK2, predyspozycje do raka nerki-CHEK2, predyspozycje do czerniaka złośliwego-CDKN2A, predyspozycja wielonarządowa do nowotworów (kiedy w rodzinie występują różne nowotwory)-CHEK2+NOD2,

  • Diagnostyka raka pęcherza moczowego

   Test UroVysion- nieinwazyjna diagnostyka raka pęcherza moczowego w osadzie moczu techniką FISH

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
 • Ginekologia i położnictwo

  Ginekologia i położnictwo to dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego.

  • Badania w niepowodzeniach rozrodu

   kariotyp u obojga rodziców- pakiet (w limfocytach krwi obwodowej) badanie w kierunku trombofilii (mutacje w genach F2, F5, MTHFR I)

  • Cytologia

   Cytologia jest badaniem przesiewowym w kierunku raka szyjki macicy. Badanie cytologiczne pozwala na wczesne rozpoznanie stanu przedrakowego szyjki macicy. Polega ono na mikroskopowej ocenie rozmazu pobranego z tarczy i kanału szyjki macicy. Badanie nie jest bolesne. Jak każde badanie ginekologiczne tak i to wymaga od kobiety ogólnego rozluźnienia się. Cytologia nie powinna być wykonywana wcześniej niż w

  • Diagnostyka Hemochromatozy

   Badanie mutacji genu HFE- 3 mutacje (C282Y, H63D, S65C)

  • Diagnostyka infekcji przenoszonych drogą płciową

   diagnostyka zakażenia HPV- skrining+ genotypowanie diagnostyka zakażenia Chlamydia trachomatis- skrining, diagnostyka zakażeń Ureaplasma spp.-s krining, diagnostyka infekcji przenoszonych droga płciową- pakiet (HPV+ Chlamydia trachomatis+ Ureaplasma spp.)

  • KTG

   Monitorowanie akcji serca płodu  wraz z jednoczasowym zapisem czynności skurczowej mięśnia macicy.Badanie to przeprowadzane jest w ramach intensywnej opieki przedporodowej. Pozwala wcześnie wykryć sytuacje zagrożenia życia płodu.

  • USG ciąży

   Czyli ultrasonografia, jest wykonywane w każdym okresie ciąży. Badanie ultrasonograficzne (USG) zleca lekarz prowadzący ciążę. Jest zwykle wykonywane w celu określenia wieku ciąży  oraz oceny zdrowia dziecka.

  • USG jamy brzusznej

   USG jamy brzusznej jest najczęściej wykonywanym tego typu badaniem. Dzięki temu badaniu  możliwa jest ocena stanu narządów jamy brzusznej. USG jamy brzusznej umożliwia zdiagnozowanie występowania płynu w jamie brzusznej. Pozwala także stwierdzić, czy dany narząd uległ powiększeniu oraz ustalić źródło występującego bólu. Jest to badanie nieinwazyjne i bezbolesne. Wskazania do badania: bóle brzucha wymioty utrudnienia

  • USG transwaginalne

   USG transwaginalne – badanie ultrasonograficzne przezpochwowe. Powszechnie stosowane w ginekologii i położnictwie. Jest prostą w wykonaniu, nieinwazyjną i bezbolesną metodą diagnostyczną, która przy wykorzystaniu zjawiska odbicia, rozpraszania i rozchodzenia się fal ultradźwiękowych o częstotliwości w zakresie 2-50MHz pozwala na uzyskanie obrazów przekroju badanych narządów. Do badania nie trzeba się przygotowywać.

  • Wymaz z pochwy

   Wymaz z pochwy jest wykonywany jest na obecność bakterii paciorkowca grupy B. Jest badaniem mikrobiologicznym przesiewowym. Wymaz z pochwy wykonywany jest podczas wizyty ginekologicznej. To badanie, które służy wykryciu bakterii paciorkowca. Jest ono bardzo ważne, zważywszy n fakt, że bakterie paciorkowca występują u co trzeciego człowieka.

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  17.00 - 18.00
  Ginekologia i położnictwo
  17.00 - 19.00
  Tomasz Stetkiewicz
  Ginekologia i położnictwo
  17.00 - 22.00
  Tomasz Stetkiewicz
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00
  20.00 - 21.00
  21.00 - 22.00
  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  17.00 - 18.00
  Ginekologia i położnictwo
  17.00 - 19.00
  Tomasz Stetkiewicz
  Ginekologia i położnictwo
  17.00 - 22.00
  Tomasz Stetkiewicz
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00
  20.00 - 21.00
  21.00 - 22.00
 • Immunologia

  Immunologia to dziedzina nauki z pogranicza biologii i medycyny zajmująca się biologicznymi i biochemicznymi podstawami reakcji odpornościowo- obronnej ustroju na patogen lub inne obce organizmowi substancje np.toksyny.

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  14.00 - 15.00
  Immunologia
  14.00 - 16.00
  Marcin Tkaczyk
  15.00 - 16.00

  Czwartek

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  14.00 - 15.00
  Immunologia
  14.00 - 16.00
  Marcin Tkaczyk
  15.00 - 16.00

  Czwartek

 • Kardiologia

  Kardiologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami i wadami układu sercowo -naczyniowego.

  • Echo serca

   Echo serca jest badaniem nieinwazyjnym czyli nie naruszającym tkanek organizmu. Jest badaniem bezbolesnym i nie związanym z żadnym ryzykiem dla pacjenta. Jest bezpieczne dla osób w każdym wieku, także dzieci i kobiet w ciąży. W razie potrzeby można je powtarzać wielokrotnie bez dodatkowego zagrożenia dla pacjenta. Nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań ani opieki po badaniu. Przed badaniem można normalnie jeść oraz pić.

  • EKG

   Porada kardiologiczna obejmuje badanie ekg

  • Holter EKG

   Urządzenie rejestrujące  pracę serca w sposób ciągły, przez 24 godziny na dobę w celu późniejszej, szczegółowej, często komputerowej analizy. Ważnymi cechami monitora holterowskiego są niewielkie rozmiary i możliwość przymocowania do ciała pacjenta w sposób niekrępujący ruchów. Umożliwia to normalną aktywność życiową ze sportem i snem włącznie. Nie wolno jednak wchodzić z holterem pod prysznic lub zanurzać

  • Holter RR (ABPM)

   Przyrząd do całodobowego monitorowania ciśnienia tętniczego krwi.. Składa się z mankietu do zakładania na ramię, oraz sprzężonego z nim rejestratora. Jest stosowany w przypadku diagnostyki nadciśnienia „białego fartucha” (czyli sytuacji, w której zdarzają się „skoki” ciśnienia związane ze stresem związanym z wizytą lekarską), w przypadku pacjentów z opornym na leczenie nadciśnieniem tętniczym a także do monitorowania

  Empty section. Edit page to add content here.
  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  11.00 - 12.00
  Kardiologia
  11.00 - 13.00
  Michał Chudzik
  12.00 - 13.00
  13.00 - 14.00
  14.00 - 15.00
  15.00 - 16.00
  Kardiologia
  15.00 - 18.00
  Anita Rościszewska-Kuncman

  16.00 - 18.00
  Leszek Bieniaszek
  Kardiologia
  15.30 - 19.00
  Ewa Kaczkowska-Marusik
  16.00 - 17.00
  Kardiologia
  16.00 - 19.00
  Inga Wójcik
  Kardiologia
  16.00 - 20.00
  Michał Krysicki
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00
  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  11.00 - 12.00
  Kardiologia
  11.00 - 13.00
  Michał Chudzik
  12.00 - 13.00
  13.00 - 14.00
  14.00 - 15.00
  15.00 - 16.00
  Kardiologia
  15.00 - 18.00
  Anita Rościszewska-Kuncman

  16.00 - 18.00
  Leszek Bieniaszek
  Kardiologia
  15.30 - 19.00
  Ewa Kaczkowska-Marusik
  16.00 - 17.00
  Kardiologia
  16.00 - 19.00
  Inga Wójcik
  Kardiologia
  16.00 - 20.00
  Michał Krysicki
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00
 • Laryngologia

  Laryngologia to dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem chorób ucha, nosa, krtani, gardła.

  • Diagnostyka szumów usznych i niedosłuchu

   Ponad 60% pacjentów z różnymi rodzajami niedosłuchu odczuwa szumy uszne. To samo uszkodzenie może być przyczyną zarówno ubytku słuchu, jak i szumu usznego. Ilość pacjentów cierpiących na szumy uszne i niedosłuch zwiększa się wraz z wiekiem, co oznacza, że zmiany zwyrodnieniowe i starcze w układzie słuchowym są przyczyną tych dolegliwości. Szum uszny nie ma wpływu

  • Wymaz z gardła

   Wymaz z gardła to badanie mikrobiologiczne dające lekarzowi możliwość przyjrzenia się bakteriom i grzybom zasiedlającym jamę ustną. Należy jednak pamiętać, że stwierdzenie obecności drożdżaków czy gronkowca w gardle zdarza się również u osób zdrowych. W przypadku badań na nosicielstwo wynik dodatni ułatwia diagnostykę potencjalnych chorób gardła i przyspiesza rozpoczęcie leczenia celowanego.

  • Płukanie uszu

   Płukanie ucha jest zabiegiem bezbolesnym, wykonuje się je poprzez skierowanie strumienia wody w temperaturze pokojowej pod ciśnieniem przy użyciu strzykawki do przewodu słuchowego zewnętrznego po odciągnięciu małżowiny usznej do tyłu i góry

  • Płukanie zatok metodą Proetza

   Najprostsza i najmniej inwazyjna metoda płukania zatok. Polega na podaniu fizjologicznego roztworu soli do przewodu nosowego po jednej stronie i jednoczesnym odsysaniu płynu za pomocą ssaka przez drugie nozdrze. Płyn przepływając przez całą jamę nosa ułatwia usuwanie zalegającej wydzieliny. Możliwe jest również podawanie tą drogą leków takich jak antybiotyk, lek przeciwgrzybiczy lub rozrzedzający wydzielinę. Zabieg

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  17.00 - 18.00
  Laryngologia
  17.30 - 20.00
  Izabela Niedźwiecka
  Laryngologia dziecięca
  17.30 - 20.00
  Izabela Niedźwiecka
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00
  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  17.00 - 18.00
  Laryngologia
  17.30 - 20.00
  Izabela Niedźwiecka
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00
  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  17.00 - 18.00
  Laryngologia dziecięca
  17.30 - 20.00
  Izabela Niedźwiecka
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00
 • Leczenie ran

  Leczenie ran

  • Badanie mikrobiologiczne rany – wymaz z rany

   Wymaz z rany wykonywany jest w diagnostyce mikrobiologicznej zakażeń ran, zakażeń przyrannych i w nieprawidłowym procesie gojenia ran.

  • USG – Doppler

   USG – Doppler naczyń krwionośnych (tętnic szyjnych, tętnic nerkowych, tętnic brzusznych, żył i tętnic kończyn dolnych oraz górnych).

  • Wskaźnik kostka – ramię

   Wskaźnik kostkowo-ramienny (WKR) – to metoda oceny nasilenia zmian miażdżycowych w tętnicach kończyn dolnych.
   Jest przeprowadzane w celu stwierdzenia albo wykluczenia istotnych zwężeń tętnic u osób obarczonych ryzykiem miażdżycy oraz u osób, u których już wystąpiły objawy tej choroby. Niski wynik wskazuje również na zwiększone ryzyko śmierci z przyczyn sercowo-naczyniowych.

   Badanie jest łatwe w przeprowadzeniu, nieinwazyjne, najczęściej nie wywołuje żadnych dolegliwości i może być wykonane u każdego pacjenta. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Jest wykonywane w pozycji leżącej – pacjent powinien leżeć około 5-10 minut przed badaniem. Najpierw mierzone jest ciśnienie krwi (RR) na obu ramionach, a następnie, przy użyciu sondy Dopplera, mierzone jest ciśnienie skurczowe na tętnicach stóp, na każdej kończynie w dwu miejscach, tj. na tętnicy grzbietowej stopy i na tętnicy piszczelowej tylnej (za kostką przyśrodkową). Z tych danych obliczany jest WKR, dla każdej kończyny osobno.
   Szczególnie ważne jest wykonanie badania WKR u pacjentów z owrzodzeniami goleni, kwalifikowanych do zastosowania kompresjoterapii, czyli leczenia uciskiem.
   WKR jest również stosowany w leczeniu pacjentów ze stopą cukrzycową. Na podstawie wyniku tego badania można przewidywać szanse na zagojenie rany oraz ryzyko utraty kończyny, a także podjąć decyzję o konieczności przekazania pacjenta do oddziału chirurgii naczyniowej celem leczenia zabiegowego.
   Pacjenci z nieprawidłowym wynikiem WKR są kierowani do szczegółowego zbadania stanu naczyń krwionośnych w USG metodą Dopplera, a następnie do konsultacji i leczenia przez chirurga naczyń.
   W Centrum Medycznym ARGO badanie wskaźnika kostkowo-ramiennego wykonuje mgr Danuta Tulikowska. Leczeniem miażdżycy zarostowej kończyn dolnych zajmuje się specjalista chirurgii naczyniowej dr n. med. Adam Mikołajczyk, a leczeniem owrzodzeń podudzi i stopy cukrzycowej specjalista chirurgii ogólnej Przemysław Lipiński.

  • Czyszczenie owrzodzeń i ran przewlekłych

   Oczyszczanie rany z nagromadzonych tkanek martwych jest niezbędnym warunkiem gojenia rany

  • Leczenie ran larwami much

   Larwy są wyjątkowo precyzyjne. Żywią się tylko martwą tkanką, dlatego dokładnie oczyszczają rany. Pacjent wychodzi z gabinetu z zabandażowaną nogą lub ręką i nie widzi larw na swoim ciele. Zdejmujemy je po trzech dniach. Najpierw larwy rozpuszczają martwą tkankę za pomocą własnych enzymów, oszczędzają przy tym zdrową tkankę. Następnie zasysają rozpuszczoną martwą tkankę. Działają także bakteriobójczo. Po

  • Leczenie ran opatrunkami podciśnieniowymi

   Leczenie owrzodzeń w przebiegu Zespołu Stopy Cukrzycowej, niedokrwienne owrzodzenie stóp, odleżyny, owrzodzenia podudzi, rany pourazowe i pooperacyjne. Stosowane są nowoczesne opatrunki i najnowsze metody leczenia (VAC- leczenie ran pod ciśnieniem, larwoterapia)

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  10.00 - 11.00
  Leczenie ran
  10.00 - 18.00
  Danuta Tulikowska

  10.00 - 18.00
  Przemysław Lipiński
  Leczenie ran
  10.00 - 17.00
  Danuta Tulikowska

  12.00 - 17.00
  Przemysław Lipiński
  11.00 - 12.00
  12.00 - 13.00
  13.00 - 14.00
  14.00 - 15.00
  15.00 - 16.00
  Leczenie ran
  15.30 - 19.30
  Danuta Tulikowska
  16.00 - 17.00
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00
  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  10.00 - 11.00
  Leczenie ran
  10.00 - 18.00
  Danuta Tulikowska

  10.00 - 18.00
  Przemysław Lipiński
  Leczenie ran
  10.00 - 17.00
  Danuta Tulikowska

  12.00 - 17.00
  Przemysław Lipiński
  11.00 - 12.00
  12.00 - 13.00
  13.00 - 14.00
  14.00 - 15.00
  15.00 - 16.00
  Leczenie ran
  15.30 - 19.30
  Danuta Tulikowska
  16.00 - 17.00
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00
 • Medycyna podróży

  Medycyna podróży to połączenie epidemiologii, interny, pediatrii, chirurgii, medycyny urazowej jak i leczenia chorób zakaźnych. Lekarz medycyny podróży ma za zadanie wytłumaczyć podróżującemu co czeka go w miejscu do którego się udaje, konieczności szczepień, przyjmowania leków.

  • Szczepienia dla osób wyjeżdżających do krajów egzotycznych

   Szczepienia profilaktyczne na około 6-8 tygodni przed wyjazdem w tropiki to podstawa odpowiedzialnego podróżowania. Lekarz, z którym turysta spotyka się w placówce medycyny podróży poznaje planowaną trasę, termin i charakter wyjazdu oraz historię pacjenta (np. przyjmowane leki, choroby). Na podstawie tych informacji ustala optymalny zakres szczepień i informuje o innych metodach profilaktyki egzotycznych chorób. Zdecydowanie

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  10.00 - 11.00
  Medycyna podróży
  10.00 - 16.00
  Agnieszka Lipińska
  11.00 - 12.00
  12.00 - 13.00
  13.00 - 14.00
  14.00 - 15.00
  15.00 - 16.00
  Medycyna podróży
  15.00 - 18.00
  Agnieszka Lipińska
  16.00 - 17.00
  17.00 - 18.00
  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  10.00 - 11.00
  Medycyna podróży
  10.00 - 16.00
  Agnieszka Lipińska
  11.00 - 12.00
  12.00 - 13.00
  13.00 - 14.00
  14.00 - 15.00
  15.00 - 16.00
  Medycyna podróży
  15.00 - 18.00
  Agnieszka Lipińska
  16.00 - 17.00
  17.00 - 18.00
 • Medycyna sportowa

  Medycyna sportowa to dziedzina wiedzy lekarskiej obejmująca całość procesów dokonujących się w organizmie człowieka pod wpływem aktywności fizycznej.

  • EKG

   Porada kardiologiczna obejmuje badanie ekg

  • Punkcje stawów

   Polega na wkłuciu igły do chorego stawu, dzięki czemu można pobrać z jego wnętrza płyn stawowy, a także podać miejscowo leki.

  • Wstrzyknięcia dostawowe (blokady)

   Stosuje się  w przypadku leczenia zachowawczego choroby zwyrodnieniowej lub jako doleczenie po przeprowadzonym zabiegu operacyjnym. Tą drogą można podawać np. kwas hialuronowy.

  • Wstrzyknięcia okołostawowe w okolice przyczepów wiązadeł ścięgien

   Ta droga podania preparatu jest wskazana przy leczeniu przewlekłych zespołów przeciążeniowych lub w trakcie doleczania po urazach. Tą droga można podawać np. środki sterydowe, PRP i inne.

  • Wycięcie gangliona ręki i nadgarstka

   Ganglion (torbiel galaretowata) to guzek w okolicy stawu lub w rzucie ścięgna. Najczęściej powstaje w okolicy nadgarstka, grzbietu ręki, grzbietu stopy, kolana. Nie jest to choroba nowotworowa. To guzek (torbiel) wypełniony galaretowatym, zgęstniałym płynem stawowym, który wydostaje się do uchyłka torebki stawu lub pochewki ścięgna. Przyczyny powstawania ganglionów mogą być związane z urazami, przeciążeniami oraz

  • Wycięcie gangliona stopy

   Rozpoznanie stawia się na podstawie objawów klinicznych. Jeśli istnieją wątpliwości, zlecenie diagnostyki obrazowej obejmuje RTG, USG a nawet MRI. Niekiedy gangliony zanikają same. W innym przypadku, kiedy guzek powiększa się lub jest przyczyną dolegliwości bólowych można wykonać punkcję i podać środki sterydowe działające silnie przeciwzapalnie. W dużej ilości przypadków dochodzi do powtórnego tworzenia się ganglionu

  • Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

   Iniekcje z kwasu hialuronowego przywracają prawidłowe właściwości płynu stawowego a tym samym pośredni wpływają na zmniejszenie dolegliwości bólowych stawów objętych tym schorzeniem. Leczenie preparatem trwa od 1 do 5 iniekcji dostawowych (w zależności od rodzaju użytego preparatu) w tygodniowych odstępach. Przy prowadzonym leczeniu zazwyczaj nie jest konieczne ograniczenie aktywności fizycznej chorego. Każda ampułkostrzykawka zawiera jedną

  • Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego

   Osocze bogatopłytkowe (PRP-Platelet Rich Plasma) jest koncentratem własnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Krwinki płytkowe podczas wirowania krwi uwalniają czynniki wzrostu odpowiedzialne za procesy gojenia tkanek. Wskazania: mikrouszkodzenia i urazy przeciążeniowe, zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze, przyspieszenie osłabionych procesów naprawczych, stymulacja procesów gojenia. Zabiegi są szczególnie przydatne w przypadku leczenia: barku (tendinopatie stożka rotatorów, bicepsa, tricepsa, zespołu

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  16.00 - 17.00
  Medycyna sportowa
  16.00 - 20.00
  Paweł Denys
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00

  Poniedziałek

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  16.00 - 17.00
  Medycyna sportowa
  16.00 - 20.00
  Paweł Denys
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00

  Poniedziałek

 • Nefrologia

  Nefrologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami nerek.

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  14.00 - 15.00
  Nefrologia
  14.00 - 16.00
  Marcin Tkaczyk
  Nefrologia dziecięca
  14.00 - 16.00
  Marcin Tkaczyk
  15.00 - 16.00

  Środa

  Czwartek

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  14.00 - 15.00
  Nefrologia
  14.00 - 16.00
  Marcin Tkaczyk
  15.00 - 16.00

  Środa

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  14.00 - 15.00
  Nefrologia dziecięca
  14.00 - 16.00
  Marcin Tkaczyk
  15.00 - 16.00
 • Ortopedia

  Ortopedia to dział medycyny zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem wad i urazów układu kostno - mięśniowo - stawowego .

  • Punkcje stawów

   Polega na wkłuciu igły do chorego stawu, dzięki czemu można pobrać z jego wnętrza płyn stawowy, a także podać miejscowo leki.

  • Wstrzyknięcia dostawowe (blokady)

   Stosuje się  w przypadku leczenia zachowawczego choroby zwyrodnieniowej lub jako doleczenie po przeprowadzonym zabiegu operacyjnym. Tą drogą można podawać np. kwas hialuronowy.

  • Wstrzyknięcia okołostawowe w okolice przyczepów wiązadeł ścięgien

   Ta droga podania preparatu jest wskazana przy leczeniu przewlekłych zespołów przeciążeniowych lub w trakcie doleczania po urazach. Tą droga można podawać np. środki sterydowe, PRP i inne.

  • Wycięcie gangliona ręki i nadgarstka

   Ganglion (torbiel galaretowata) to guzek w okolicy stawu lub w rzucie ścięgna. Najczęściej powstaje w okolicy nadgarstka, grzbietu ręki, grzbietu stopy, kolana. Nie jest to choroba nowotworowa. To guzek (torbiel) wypełniony galaretowatym, zgęstniałym płynem stawowym, który wydostaje się do uchyłka torebki stawu lub pochewki ścięgna. Przyczyny powstawania ganglionów mogą być związane z urazami, przeciążeniami oraz

  • Wycięcie gangliona stopy

   Rozpoznanie stawia się na podstawie objawów klinicznych. Jeśli istnieją wątpliwości, zlecenie diagnostyki obrazowej obejmuje RTG, USG a nawet MRI. Niekiedy gangliony zanikają same. W innym przypadku, kiedy guzek powiększa się lub jest przyczyną dolegliwości bólowych można wykonać punkcję i podać środki sterydowe działające silnie przeciwzapalnie. W dużej ilości przypadków dochodzi do powtórnego tworzenia się ganglionu

  • Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

   Iniekcje z kwasu hialuronowego przywracają prawidłowe właściwości płynu stawowego a tym samym pośredni wpływają na zmniejszenie dolegliwości bólowych stawów objętych tym schorzeniem. Leczenie preparatem trwa od 1 do 5 iniekcji dostawowych (w zależności od rodzaju użytego preparatu) w tygodniowych odstępach. Przy prowadzonym leczeniu zazwyczaj nie jest konieczne ograniczenie aktywności fizycznej chorego. Każda ampułkostrzykawka zawiera jedną

  • Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego

   Osocze bogatopłytkowe (PRP-Platelet Rich Plasma) jest koncentratem własnych płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Krwinki płytkowe podczas wirowania krwi uwalniają czynniki wzrostu odpowiedzialne za procesy gojenia tkanek. Wskazania: mikrouszkodzenia i urazy przeciążeniowe, zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze, przyspieszenie osłabionych procesów naprawczych, stymulacja procesów gojenia. Zabiegi są szczególnie przydatne w przypadku leczenia: barku (tendinopatie stożka rotatorów, bicepsa, tricepsa, zespołu

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  16.00 - 17.00
  Ortopedia
  16.00 - 20.00
  Paweł Denys
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00

  Poniedziałek

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  16.00 - 17.00
  Ortopedia
  16.00 - 20.00
  Paweł Denys
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00

  Poniedziałek

 • Pediatria

  Pediatria to dział medycyny zajmujący się badaniem rozwoju fizycznego i psychicznego dzieci, chorobami wieku dziecięcego i ich leczenia.

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  14.00 - 15.00
  Pediatria
  14.00 - 16.00
  Marcin Tkaczyk
  15.00 - 16.00
  Pediatria
  15.00 - 17.00
  Agnieszka Zmysłowska
  16.00 - 17.00

  Środa

  Czwartek

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  14.00 - 15.00
  Pediatria
  14.00 - 16.00
  Marcin Tkaczyk
  15.00 - 16.00
  Pediatria
  15.00 - 17.00
  Agnieszka Zmysłowska
  16.00 - 17.00

  Środa

  Czwartek

 • Podologia

  Podologia zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stopy.

  • Zeskrobiny z paznokcia

   Do badania mykologicznego potrzebne są zeskrobiny zarażonej grzybem płytki paznokcia lub tkanki skórnej. Zabieg mający na celu uzyskanie materiału do badania w gabinecie podologicznym jest z reguły szybki i bezbolesny. Polega na zeskrobaniu lub zdarciu odpowiednim frezem nieznacznej ilości części paznokcia. Materiał jest oddawany do laboratorium w jałowym pojemniku. Po około 4 tygodniach otrzymuje się wynik z antybiogramem czyli z wykazem leków, na które grzyb nie jest odporny.
   Po uzyskaniu wyniku badania Podolog kieruje pacjenta do lekarza specjalisty (dermatologa) by ten na podstawie wyników badania mógł wdrożyć odpowiednie leczenie. Proces leczenia jest w tym przypadku znacznie krótszy i zapewnia możliwość całkowitego wyleczenia. J

  • Usunięcie modzeli

   Modzele to jeden z przykładów hiperkeratozy. Modzele przeważnie stanowią dość duże, płaskie skupisko zrogowaciałej masy o żółtym zabarwieniu i okrągłym lub owalnym kształcie, zazwyczaj są bezbolesne. Najczęstszymi miejscami pojawienia się modzeli są: pięta, paluch, krawędzie stopy . Zabieg jest bezbolesny.

  • Usunięcie odcisków

   Odciskamy nazywamy obszary zrogowaciałego naskórka. Odciski powstają jako reakcja obronna skóry na miejscowy ucisk, w wyniku którego komórki rogowe są wgniatane w głąb skóry, powodując silny ból. Problem odcisków najczęściej dotyczy osób z płaskostopiem podłużnym i poprzecznym.

  • Zabiegi na paznokciach zrogowaciałych

   Nadmierny przerost płytki paznokciowej to choroba dziedziczona lub nabyta. Zbyt ciasne buty, choroby niedokrwienne, cukrzyca lub doznanie silnego urazu moga powodować, że paznokcie stają się grube, zmieniają kolor na żółty lub w skrajnych przypadkach na brązowy. Czasem też wykrzywiają sie i przypominają szpony.

  • Zabiegi pielęgnacyjne stóp u cukrzyków

   Są to zabiegi wykonywane przez podologów. Należą do nich: usuwanie modzeli, odcisków, zrogowaceń, obcinanie paznokci. Zabiegi nie są bolesne.

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  10.00 - 11.00
  Podologia
  10.00 - 18.00
  Podologia
  10.00 - 18.00
  Podologia
  10.00 - 18.00
  Podologia
  10.00 - 18.00
  Podologia
  10.00 - 18.00
  11.00 - 12.00
  12.00 - 13.00
  13.00 - 14.00
  14.00 - 15.00
  15.00 - 16.00
  16.00 - 17.00
  17.00 - 18.00

  Poniedziałek

  Wtorek

  Środa

  Czwartek

  Piątek

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  10.00 - 11.00
  Podologia
  10.00 - 18.00
  Podologia
  10.00 - 18.00
  Podologia
  10.00 - 18.00
  Podologia
  10.00 - 18.00
  Podologia
  10.00 - 18.00
  11.00 - 12.00
  12.00 - 13.00
  13.00 - 14.00
  14.00 - 15.00
  15.00 - 16.00
  16.00 - 17.00
  17.00 - 18.00

  Poniedziałek

  Wtorek

  Środa

  Czwartek

  Piątek

 • Proktologia

  Proktologia to dziedzina chirurgii zajmująca się chorobami jelita i odbytnicy.

  • Anoskopia

   Anoskopia jest to badanie, w którym lekarz przy pomocy anoskopu (wziernika) dokonuje oceny końcowego odcinka odbytnicy. Jest to badanie bezbolesne i nie wymaga żadnych przygotowań. Dla własnego komfortu można się wcześniej wypróżnić. Na kilka minut przed badaniem, do odbytu wprowadza się  żel znieczulający. W odbycie umieszcza się anoskop, który ma od około 8 cm długości. Wynik

  • Badanie histopatologiczne

   Badanie histopatologiczne to mikroskopowe badanie materiału tkankowego, które ma na celu ocenę i diagnozę zmian nowotworowych w tkankach. Badanie histopatologiczne jest skuteczniejsze niż cytologia, ponieważ pozwala na przestrzenną ocenę zmian chorobowych.

  • Biofeedback

   Jest to terapia nietrzymania stolca i gazów. Polega na treningach mięśni zwieraczy i mięśni dna miednicy. Chorzy ćwiczą pod okiem terapeuty, obserwując ekran monitora. Terapia jest całkowicie bezpieczna i pozbawiona efektów ubocznych.

  • Diagnostyka predyspozycji do nowotworów

   predyspozycje do raka piersi- BRCA1, predyspozycje do raka jajnika-BRCA1, predyspozycje do raka jelita grubego-NOD2+CHEK2+CDKN2A, predyspozycje do raka płuc- NOD2+CDKN2A, predyspozycje do raka tarczycy- CHEK2, predyspozycje do raka krtani-CHEK2, predyspozycje do raka prostaty- CHEK2, predyspozycje do raka nerki-CHEK2, predyspozycje do czerniaka złośliwego-CDKN2A, predyspozycja wielonarządowa do nowotworów (kiedy w rodzinie występują różne nowotwory)-CHEK2+NOD2,

  • Manometria odbytu i odbytnicy

   Manometria anorektalna Jest to specjalistyczne badanie polegające na ocenie czynności zwieraczy odbytu poprzez pomiar zmian ciśnienia w odbycie i odbytnicy. Wykonywane jest w przypadku: zaparć nietrzymania  stolca wypadania odbytnicy oceny funkcji odbytu i odbytnicy przed lub po zabiegach chirurgicznych tej okolicy przewodu pokarmowego

  • Rektoskopia

   Rektoskopia jest to badanie wziernikowe końcowego odcinka przewodu pokarmowego wykonywane sztywnymi wziernikami. Ważną zaletą rektoskopu jest możliwość w toku jednego zabiegu, ocenienia stanu śluzówki, jak i pobrania do dalszego badania niewielkiego wycinka tkanki budzącej podejrzenie zmian chorobowych. Wskazaniami do badania są: polipy, endometrioza, krwawienia z odbytu biegunki, zaparcia, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, bóle krzyżowe, żylaki

  • Gumkowanie żylaków odbytu

   To najbardziej popularny zabieg stosowany w leczeniu żylaków odbytu II i III stopnia. Na nasadę hemoroidu zakłada się gumową podwiązkę (pierścień), która odcina dopływ krwi. Na skutek tego guzek obumiera i w ciągu 7–10 dni odpada. Podczas jednej sesji zakłada się 1 gumkę. Założenie  trwa kilka minut. Całkowite wyleczenie następuje po 2–3 zabiegach (można je

  • Laserowe usunięcie fałdów odbytu

   Fałdy okołoodbytnicze to przerośnięte fałdy skóry. Występują głównie u kobiet. Główne przyczyny to: porody, żylaki odbytu, duży wysiłek fizyczny związany z dźwiganiem. Zabieg wykonywany jest przy pomocy lasera CO2 w znieczuleniu miejscowym.

  • Leczenie nietrzymania stolca

   Przyczynami nietrzymania stolca mogą być: zaparcia zespół jelita drażliwego poród udar mózgu zapalne choroby jelit ubytek mięśnia zwieracza W grupie ryzyka znajdują się osoby w podeszłym wieku oraz kobiety po porodach siłami natury. Badaniem  przeprowadzanym w diagnostyce nietrzymania stolca jest manometria anorektalna. Badanie to ocenia czynność mięśni miednicy mniejszej i mięśni zwieraczy odbytu. Pacjenci poddawani

  • Nacięcie ropnia odbytu

   Ropień odbytu jest  stanem zapalnym tkanek przyodbytowych spowodowanym najczęściej infekcją gruczołów  znajdujących się w kanale odbytu. Nacięcie ropnia położonego powierzchownie nie zawsze wymaga przyjęcia pacjenta do szpitala i może być wykonane w znieczuleniu miejscowym. Pacjent z ropniem umiejscowionym wyżej wymaga hospitalizacji.

  • Skleroterapia żylaków odbytu

   Metoda leczenia choroby  hemoroidalnej. Skuteczna u pacjentów z uporczywymi krwawieniami i silnymi dolegliwościami bólowymi. Zabieg nie jest bolesny a wyjątkowo skuteczny. Polega na ostrzyknięciu specjalnym preparatem guzka krwawniczego, tak by uległ on zanikowi.

  • Usuwanie kłykcin kończystych odbytu

   Kłykciny kończyste należą do jednych z najczęstszych chorób przenoszonych drogą płciową. Przyczyną powstawania są wirusy brodawczaka ludzkiego.  Zarazić się można przez każdy typ kontaktu seksualnego. Zmiany zazwyczaj rozwijają się po upływie od 3 tygodni do 8 miesięcy od kontaktu z wirusem. Leczenie kłykcin jest konieczne, gdyż pozostawione rosną i mogą doprowadzić do poważnych powikłań. Rozległe

  • Wycięcie polipa odbytu

   Część polipów lokalizuje się w odbytnicy i niektóre można usunąć w trakcie badania sztywnym rektoskopem ( w odróżnieniu do kolonoskopii, badanie rektoskopowe pozwala na uwidocznienie około 15- 20 cm jelita grubego od wysokości zwieraczy).

  • Zabiegi pielęgnacyjne u chorych ze stomią

   Wizyta pielęgniarska stomijna zawiera: pielęgnację stomii z wymianą sprzętu stomijnego, usuwanie szwów ze stomii, doradztwo w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu stomijnego, profilaktykę powikłań okołostomijnych, dopasowanie pasa brzusznego, leczenie ran, odparzeń okołostomijnych, irygację

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  14.00 - 15.00
  Proktologia
  14.30 - 18.30
  Ryszard Kujawski
  15.00 - 16.00
  Proktologia
  15.30 - 20.30
  Michał Mik
  16.00 - 17.00
  Proktologia
  16.00 - 19.00
  Jarosław Cywiński
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00
  20.00 - 21.00

  Środa

  Czwartek

  Piątek

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  14.00 - 15.00
  Proktologia
  14.30 - 18.30
  Ryszard Kujawski
  15.00 - 16.00
  Proktologia
  15.30 - 20.30
  Michał Mik
  16.00 - 17.00
  Proktologia
  16.00 - 19.00
  Jarosław Cywiński
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00
  20.00 - 21.00

  Środa

  Czwartek

  Piątek

 • Psychiatria

  Psychiatria

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  15.00 - 16.00
  Psychiatria
  15.30 - 18.00
  Dominika Więclewska
  16.00 - 17.00
  17.00 - 18.00
  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  15.00 - 16.00
  Psychiatria
  15.30 - 18.00
  Dominika Więclewska
  16.00 - 17.00
  17.00 - 18.00
 • Psychologia

  Psychologia to naukowe badanie zachowania ludzi.

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  09.00 - 10.00
  Psychologia
  09.00 - 12.00
  Katarzyna Denys
  10.00 - 11.00
  11.00 - 12.00
  12.00 - 13.00
  13.00 - 14.00
  14.00 - 15.00
  15.00 - 16.00
  Psychologia
  15.00 - 19.00
  Katarzyna Denys
  16.00 - 17.00
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00

  Środa

  Piątek

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  09.00 - 10.00
  Psychologia
  09.00 - 12.00
  Katarzyna Denys
  10.00 - 11.00
  11.00 - 12.00
  12.00 - 13.00
  13.00 - 14.00
  14.00 - 15.00
  15.00 - 16.00
  Psychologia
  15.00 - 19.00
  Katarzyna Denys
  16.00 - 17.00
  17.00 - 18.00
  18.00 - 19.00

  Środa

  Piątek

 • Radiologia

  Radiologia to dziedzina medycyny zajmująca się obrazowaniem ciała człowieka z wykorzystaniem promieniowania rentgenowskiego, pola magnetycznego oraz ultradźwięków.

  • Echo serca

   Echo serca jest badaniem nieinwazyjnym czyli nie naruszającym tkanek organizmu. Jest badaniem bezbolesnym i nie związanym z żadnym ryzykiem dla pacjenta. Jest bezpieczne dla osób w każdym wieku, także dzieci i kobiet w ciąży. W razie potrzeby można je powtarzać wielokrotnie bez dodatkowego zagrożenia dla pacjenta. Nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań ani opieki po badaniu. Przed badaniem można normalnie jeść oraz pić.

  • TRUS

   USG przezodbytnicze odbytu i odbytnicy jest jednym z najważniejszych badań diagnostycznych wykorzystywanych w chorobach proktologicznych.

   Badanie to wykonuje się w takich przypadkach jak:

   podejrzenie ropni i przetok okołoodbytniczych
   uszkodzenie aparatu zwieraczowego (objawy nietrzymania gazów i stolca po porodach naturalnych lub operacjach w obrębie kanału odbytu i odbytnicy)
   ocena stopnia zaawansowania klinicznego guzów odbytu i odbytnicy (kwalifikacja do radioterapii przedoperacyjnej)
   monitorowanie pacjentów po operacji raka (wczesne wykrywanie wznowy miejscowej)
   bóle okolicy odbytu

  • USG – Doppler

   USG – Doppler naczyń krwionośnych (tętnic szyjnych, tętnic nerkowych, tętnic brzusznych, żył i tętnic kończyn dolnych oraz górnych).

  • USG ciąży

   Czyli ultrasonografia, jest wykonywane w każdym okresie ciąży. Badanie ultrasonograficzne (USG) zleca lekarz prowadzący ciążę. Jest zwykle wykonywane w celu określenia wieku ciąży  oraz oceny zdrowia dziecka.

  • USG jamy brzusznej

   USG jamy brzusznej jest najczęściej wykonywanym tego typu badaniem. Dzięki temu badaniu  możliwa jest ocena stanu narządów jamy brzusznej. USG jamy brzusznej umożliwia zdiagnozowanie występowania płynu w jamie brzusznej. Pozwala także stwierdzić, czy dany narząd uległ powiększeniu oraz ustalić źródło występującego bólu. Jest to badanie nieinwazyjne i bezbolesne. Wskazania do badania: bóle brzucha wymioty utrudnienia

  • USG tarczycy

   USG tarczycy pozwala na dokładną ocenę wielkości  zmian tego gruczołu.   Nie wymaga przygotowania. Badanie diagnozuje zaburzenia czynności tarczycy oraz uwidacznia jej powiększenie lub guzki w miąższu.

  • USG transwaginalne

   USG transwaginalne – badanie ultrasonograficzne przezpochwowe. Powszechnie stosowane w ginekologii i położnictwie. Jest prostą w wykonaniu, nieinwazyjną i bezbolesną metodą diagnostyczną, która przy wykorzystaniu zjawiska odbicia, rozpraszania i rozchodzenia się fal ultradźwiękowych o częstotliwości w zakresie 2-50MHz pozwala na uzyskanie obrazów przekroju badanych narządów. Do badania nie trzeba się przygotowywać.

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  10.00 - 11.00
  Radiologia
  10.00 - 13.00
  Marek Mysior
  11.00 - 12.00
  12.00 - 13.00
  13.00 - 14.00
  14.00 - 15.00
  Radiologia
  14.30 - 18.30
  Ryszard Kujawski
  15.00 - 16.00
  16.00 - 17.00
  Radiologia
  16.00 - 20.00
  Arkadiusz Zygmunt

  17.00 - 19.00
  Tomasz Stetkiewicz
  17.00 - 18.00
  Radiologia
  17.00 - 22.00
  Tomasz Stetkiewicz
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00
  20.00 - 21.00
  21.00 - 22.00

  Poniedziałek

  Wtorek

  Środa

  Piątek

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  10.00 - 11.00
  Radiologia
  10.00 - 13.00
  Marek Mysior
  11.00 - 12.00
  12.00 - 13.00
  13.00 - 14.00
  14.00 - 15.00
  Radiologia
  14.30 - 18.30
  Ryszard Kujawski
  15.00 - 16.00
  16.00 - 17.00
  Radiologia
  16.00 - 20.00
  Arkadiusz Zygmunt

  17.00 - 19.00
  Tomasz Stetkiewicz
  17.00 - 18.00
  Radiologia
  17.00 - 22.00
  Tomasz Stetkiewicz
  18.00 - 19.00
  19.00 - 20.00
  20.00 - 21.00
  21.00 - 22.00

  Poniedziałek

  Wtorek

  Środa

  Piątek

 • Urologia

  urologia to dziedzina medycyny zajmująca się budową, fizjologią i schorzeniami układu moczowego.

  • USG układu moczowego

   Badanie ultrasonograficzne układu moczowego umożliwia ocenę: nerek, drożności dróg moczowych, pęcherza, a u mężczyzn także gruczołu krokowego (prostaty). USG układu moczowego wykonuje się w diagnozowaniu przyczyn: bólu w okolicy lędźwiowej, kamicy nerkowej, problemów z oddawaniem moczu.

  • Podcinanie wędzidełka prącia

   Zbyt krótkie wędzidełko może utrudniać współżycie seksualne czy nawet przeprowadzenie czynności higienicznych – w takich sytuacjach zaleca się jego chirurgiczne podcięcie. Podcięcie wędzidełka napletka to zabieg chirurgiczny mający na celu uwolnienie napletka. Zabieg wykonuje lekarz urolog. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok.30 min.

  • Podcinanie wędzidełka prącia

   Zbyt krótkie wędzidełko może utrudniać współżycie seksualne czy nawet przeprowadzenie czynności higienicznych – w takich sytuacjach zaleca się jego chirurgiczne podcięcie. Podcięcie wędzidełka napletka to zabieg chirurgiczny mający na celu uwolnienie napletka. Zabieg wykonuje lekarz urolog. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa ok.30 min.

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  18.00 - 19.00
  Urologia
  18.00 - 20.00
  Paweł Wędzikowski
  19.00 - 20.00

  Poniedziałek

  Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Niedziela
  18.00 - 19.00
  Urologia
  18.00 - 20.00
  Paweł Wędzikowski
  19.00 - 20.00

  Poniedziałek

 • Godziny otwarcia

  • Poniedziałek - Piątek
   8.00 - 20.00
  • Sobota
   9.00 - 13.00
 • Umów się na wizytę

  Zadzwoń: 531 000 520
  Napisz: kontakt@argo-med.pl
  ZAREJESTRUJ SIĘ ONLINE

Dowiedz się więcej