Dr nauk med. Ryszard Kujawski

Dr nauk med.  Ryszard Kujawski wykonuje badania USG transrektalnego (TRUS). Pomoc w jego gabinecie znajdą pacjenci, u których występują schorzenia takie jak żylaki . Wykonuje zabiegi nacięcia ropnia odbytu oraz usunięcia okołoodbytnicznych fałdów skórnych. Zajmuje się leczeniem przetoki odbytu, a także usuwaniem kłykcin kończystych odbytu. Stosuje laseroterapię w usuwaniu takich zmian skórnych jak brodawki, tłuszczaki czy kaszaki. Doktor Kujawski zajmuje się chirurgicznym opracowywaniem odleżyn czy ran. Przeprowadza zabiegi wszycia Esperalu, usunięcia paznokcia oraz gumkowania żylaków odbytu.

TERMINARZ
Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Studia ukończył w 2007 roku z wyróżnieniem.
Zajmuje się chirurgią ogólną, chirurgią jamy brzusznej i przewodu pokarmowego (operacje nowotworów jelit, pęcherzyka żółciowego, przepuklin). Zainteresowania zawodowe skupiają się również wokół diagnostyki i leczenia chorób proktologicznych takich jak: przetoki okołoodbytnicze, szczeliny odbytu, choroba hemoroidalna, torbiel włosowa, kłykciny kończyste okolicy anorektalnej i innych chorób proktologicznych. Wykonuje  zabiegi skleroterapii oraz gumkowania w chorobie hemoroidalnej. Zajmuje się także leczeniem chirurgicznym zmian skórnych, znamion, guzów skóry .
Wykonuje badania ultrasonograficzne kanału odbytu i odbytnicy (USG transrektalne – TRUS).
Stopień Dr nauk med.
Obszary działania
 • Chirurgia ogólna
 • Proktologia
 • Badania

  • Anoskopia

   Anoskopia jest to badanie, w którym lekarz przy pomocy anoskopu (wziernika) dokonuje oceny końcowego odcinka odbytnicy. Jest to badanie bezbolesne i nie wymaga żadnych przygotowań. Na kilka minut przed badaniem do odbytu wprowadza się  żel znieczulający. W odbycie umieszcza się anoskop, który ma od około 8 cm długości. Wynik pacjent otrzymuje od razu po wykonaniu badania.

  • Diagnostyka predyspozycji do nowotworów

   Badanie predyspozycji do zachorowania na raka.

  • Rektoskopia

    Jest to badanie wziernikowe końcowego odcinka przewodu pokarmowego wykonywane sztywnymi wziernikami. Ważną zaletą rektoskopu jest możliwość w toku jednego zabiegu, ocenienia stanu śluzówki, jak i pobrania do dalszego badania niewielkiego wycinka tkanki budzącej podejrzenie zmian chorobowych. Wskazaniami do badania są: polipy, endometrioza, krwawienia z odbytu biegunki, zaparcia wrzodziejące zapalenie jelita grubego, żylaki odbytu.    

  • TRUS – badanie odbytu

   USG przezodbytnicze odbytu i odbytnicy jest jednym z najważniejszych badań diagnostycznych wykorzystywanych w chorobach proktologicznych. Badanie jest bezbolesne. W przypadku stwierdzonego guza odbytu, należy wykonać przed badaniem lewatywę.

  Zabiegi

  • Drobne zabiegi chirurgiczne

   szycie rany zmiana opatrunku zdjęcie szwów nacinanie ropni usuwanie ropni usunięcie ciała obcego oparzenia usunięcie żądła usunięcie kleszcza

  • Elektrokoagulacja chirurgiczna

   Usuwanie zmian skórnych za pomocą tzw. noża elektrycznego.

  • Gumkowanie żylaków odbytu

   To najbardziej popularny zabieg stosowany w leczeniu żylaków odbytu II i III stopnia. Na nasadę hemoroidu zakłada się gumową podwiązkę , która odcina dopływ krwi. Na skutek tego guzek obumiera i w ciągu 7–10 dni odpada. Podczas jednej sesji zakłada się 1 gumkę. Założenie  trwa kilka minut. Zabieg nie jest bolesny.  

  • Laserowe usunięcie fałdów odbytu

   Fałdy okołoodbytnicze to przerośnięte fałdy skóry. Występują głównie u kobiet. Główne przyczyny to: porody, żylaki odbytu, duży wysiłek fizyczny związany z dźwiganiem. Zabieg wykonywany jest przy pomocy lasera CO2 w znieczuleniu miejscowym.

  • Laserowe usuwanie zmian skórnych

   Najskuteczniejsza metoda usuwania zmian skórnych. Laser CO2 stosuje się do usuwania zmian na powierzchni skóry o charakterze wypukłym i brodawkowatym.

  • Leczenie przetoki odbytu

   Leczenie przetoki odbytu zawsze wymaga udziału chirurga. Przed planowanym leczeniem należy określić z jakim rodzajem przetoki mamy do czynienia( przezzwieraczowa, międzyzwieraczowa, nadzwieraczowa, pozazwieraczowa), gdyż od tego uzależniony jest dobór metody leczenia.

  • Nacięcie ropnia odbytu

   Ropień odbytu jest  stanem zapalnym tkanek przyodbytowych spowodowanym najczęściej infekcją gruczołów  znajdujących się w kanale odbytu. Nacięcie ropnia położonego powierzchownie nie zawsze wymaga przyjęcia pacjenta do szpitala i może być wykonane w znieczuleniu miejscowym. Pacjent z ropniem umiejscowionym wyżej wymaga hospitalizacji.

  • Skleroterapia żylaków odbytu

   Metoda leczenia choroby  hemoroidalnej. Skuteczna u pacjentów z uporczywymi krwawieniami i silnymi dolegliwościami bólowymi. Zabieg nie jest bolesny a wyjątkowo skuteczny. Polega na ostrzyknięciu specjalnym preparatem guzka krwawniczego, tak by uległ on zanikowi.

  • Usuwanie kłykcin kończystych odbytu

   Przyczyną powstawania są wirusy brodawczaka ludzkiego.  Zarazić się można przez każdy typ kontaktu seksualnego. Zmiany rozwijają się po upływie od 3 tygodni do 8 miesięcy od kontaktu z wirusem. Leczenie kłykcin jest konieczne, gdyż pozostawione rosną i mogą doprowadzić do poważnych powikłań. Wskazany jest zabieg chirurgiczny metodą elektrokoagulacji. Przynosi natychmiastowe rezultaty. Wykonywany w znieczuleniu.

  • Usuwanie paznokcia

   Paznokieć usuwany jest w całości lub tylko jego fragment. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu i trwa ok.20 min.

  • Wycięcie polipa odbytu

   Część polipów lokalizuje się w odbytnicy i niektóre można usunąć w trakcie badania sztywnym rektoskopem ( w odróżnieniu do kolonoskopii, badanie rektoskopowe pozwala na uwidocznienie około 15- 20 cm jelita grubego od wysokości zwieraczy).

  Download Best WordPress Themes Free Download
  Download WordPress Themes
  Download WordPress Themes
  Download WordPress Themes
  udemy free download
  download samsung firmware
  Premium WordPress Themes Download
  udemy paid course free download