Lek. Agnieszka Lipińska

Lek. Agnieszka Lipińska dyplom lekarza posiada od 1998 roku. W 2007 roku została specjalistą z zakresu chorób wewnętrznych, natomiast trzy lata później ukończyła specjalizację z diabetologii. Z racji jej zainteresowań podróżniczych, zajmuje się także medycyną podróży.

Zajmuje się prowadzeniem leczenia pacjentów chorych na cukrzycę. W zakresie medycyny podróży natomiast udziela konsultacji i porad osobom wyjeżdżającym do krajów egzotycznych. Opracowuje plan szczepień, profilaktykę malaryczną oraz przeprowadza edukację z zakresu chorób tropikalnych.

UMÓW WIZYTĘ
Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. w Pododdziale Diabetologii Szpitala im. Pirogowa w Łodzi oraz pod kierownictwem dr. Anny Mikołajczyk – Swatko w Wojewódzkim Ośrodku Diabetologii i Chorób Metabolicznych w Łodzi. Należy do Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz European Association for the Study of Diabetes.
Stopień naukowy Lek.
Obszary działania
 • Diabetologia
 • Interna
 

Badania

 • Badanie poziomu cukru

  Oznaczanie poziomu cukru we krwi (glikemii) odgrywa podstawową rolę w diagnostyce i kontroli cukrzycy. Badanie to powinny również regularnie wykonywać osoby zdrowe.

Zabiegi

 • Inne szczepienia ochronne

  Szczepienia ochronne wywołują odporność czynną (w płynach i tkankach ustroju powstają pod wpływem ich działania immunoglobiny) trwającą od kilku miesięcy do kilku lat. Po szczepieniach występują niekiedy tzw. odczyny poszczepienne: miejscowe (zaczerwienienie, obrzęk ,bolesność w miejscu wstrzyknięcia) oraz gorączka, osłabienie lub bóle głowy.

 • Szczepienia dla osób wyjeżdżających do krajów egzotycznych

  Szczepienia profilaktyczne na około 6-8 tygodni przed wyjazdem w tropiki to podstawa odpowiedzialnego podróżowania.

 • Szczepienia przed zabiegami operacyjnymi

  Każda osoba oddająca się w ręce chirurga powinna być zaszczepiona przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZW B). Pobyt w szpitalu zwiększa bowiem ryzyko zakażenia się groźnym wirusem.

Download WordPress Themes Free
Premium WordPress Themes Download
Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
ZG93bmxvYWQgbHluZGEgY291cnNlIGZyZWU=
download karbonn firmware
Download Nulled WordPress Themes
udemy free download