Zabiegi laserowe  to jedno z najnowszych osiągnięć w medycynie estetycznej.

Nie wszystkie znamiona wymagają leczenia chirurgicznego, wiążą się natomiast z nieestetycznym wyglądem skóry na przykład kurzajki czy włókniaki.

Laser CO2 stosuje się do usuwania zmian na powierzchni skóry o charakterze wypukłym i brodawkowatym.

Powinny być usuwane tylko te zmiany, które mają łagodny charakter.

W trakcie naświetlania znamię zostaje zniszczone.

Zabieg laserowy  jest bezkrwawy i bezbolesny ponadto pozostawia najmniejszą z możliwych blizn i zapewnia doskonały efekt estetyczny.

Niezwykle istotne jest również to, że laseroterapia laserem CO2 jest  metoda bezkontaktową, dzięki czemu nie ma możliwości zakażenia  wirusem.

Zabiegi trwają od kilkunastu  do kilkudziesięciu minut w zależności od ilości usuwanych zmian.

Zabiegi z użyciem lasera CO2 pozwalają na dużą precyzję działania. Najczęściej zmiana skórna jest usuwana w całości, niekiedy jednak (w przypadku zmian pochodzenia wirusowego) terapia może wymagać powtórzenia.

W trakcie wykonywania procedury rana nie krwawi, natomiast w okresie rekonwalescencji dolegliwości bólowe i obrzęk tkanek są o wiele mniejsze niż po procedurze z zastosowaniem skalpela. Po usuniętej zmianie pozostaje strupek, który odpada samoistnie po 1-3 tygodniach. Rana zabiegowa goi się stosunkowo szybko i zostaje po niej niewielka blizna bądź zabieg nie pozostawia żadnych śladów (jest to uzależnione od rozległości rany).

Laser frakcyjny CO2  to najskuteczniejsza metoda usuwania blizn.

Jest to jedno z najnowszych osiągnięć techniki laserowej stosowanej w medycynie estetycznej. Polega ona na uzyskaniu znacznej poprawy stanu skóry związanej z jej całkowitą przebudową. Dla uzyskania pożądanego efektu konieczne jest zastosowanie techniki wywołującej w rzeczywistości uraz w obrębie skóry właściwej

Największą skuteczność można uzyskać , gdy zabieg zostanie wykonany w niewielkim odstępie czasowym od powstania blizny oraz gdy obszar uszkodzonej skóry jest niewielki.

Do przeprowadzenia zabiegu nie są potrzebne żadne badania.

Po zabiegu mogą pojawiać się strupki, które znikają po 1-3 tyg.

Przeciwwskazania:

-kobiety w ciąży i karmiące,

-nowotwory skóry,

-cukrzyca,

-tendencje do bliznowców,

-infekcje