Pro bono aegroti
Dla dobra chorego

Laserowe usuwanie zmian skórnych i blizn

Najskuteczniejszą metoda usuwania zmian skórnych jest terapia laserem.

Brodawki, kurzajki, włókniaki a także znamiona to zmiany, które nie zawsze wymagają leczenia chirurgicznego. Wiążą się natomiast z nieestetycznym wyglądem skóry.

Zabiegi laserowe  to jedno z najnowszych osiągnięć w medycynie estetycznej.

Laser CO2 stosuje się do usuwania zmian na powierzchni skóry o charakterze wypukłym i brodawkowatym.

Powinny być usuwane tylko te zmiany, które maja łagodny charakter.

W trakcie naświetlania znamię zostaje zniszczone.

Zabieg laserowy  jest bezkrwawy i bezbolesny. Pozostawia najmniejszą z możliwych blizn i zapewnia doskonały efekt estetyczny.

Niezwykle istotne jest również to, że laseroterapia laserem CO2 jest wykonywana metoda bezkontaktową, dzięki czemu nie ma możliwości zakażenia jakimkolwiek wirusem.

Zabiegi trwają od kilku do kilkudziesięciu minut w zależności od ilości usuwanych zmian.

Diałanie lasera CO2 polega na emisji energii światła o długości fali 10600 nm na powierzchnię zmiany skórnej.  Światło lasera jest absorbowane przez tkanki miękkie, co w efekcie wywołuje odparowanie zawartej w nich wody oraz precyzyjne zamknięcie naczyń.

Zabiegi z użyciem lasera CO2 pozwalają na dużą precyzję działania. Najczęściej zmiana skórna jest usuwana w całości, niekiedy jednak (w przypadku zmian pochodzenia wirusowego) terapia może wymagać powtórzenia.

W trakcie wykonywania procedury rana nie krwawi, natomiast w okresie rekonwalescencji dolegliwości bólowe i obrzęk tkanek są o wiele mniejsze niż po procedurze z zastosowaniem skalpela. Po usuniętej zmianie pozostaje strupek, który odpada samoistnie po 1-3 tygodniach. Rana zabiegowa goi się stosunkowo szybko i zostaje po niej niewielka blizna bądź zabieg nie pozostawia żadnych śladów (jest to uzależnione od rozległości rany).

Bardzo ważną kwestią jest odpowiednia pielęgnacja obszaru pozabiegowego. Nieprzestrzeganie zaleceń lekarza może skutkować powikłaniami. Po zabiegu należy unikać długotrwałego moczenia oraz podrażnień mechanicznych obszaru poddanego działaniu lasera. Nie wolno stosować na nim żadnych kosmetyków i leków niezaleconych przez specjalistę, który przeprowadzał zabieg. Przez okres od 2 do 6 miesięcy (w zależności od wskazań) nie należy się opalać ani na słońcu, ani w solarium.

Blizny  to zmiany skórne będące następstwem uszkodzenia skóry właściwej w wyniku operacji, oparzenia, uszkodzenia skóry czy też trądziku.  Blizny mogą mieć charakter przerostowy lub zanikowy.

Laser frakcyjny CO2  to najskuteczniejsza metoda usuwania blizn.

Jest to jedno z najnowszych osiągnięć techniki laserowej stosowanej w medycynie estetycznej. Polega ona na uzyskaniu znacznej poprawy stanu skóry związanej z jej całkowitą przebudową. Dla uzyskania pożądanego efektu konieczne jest zastosowanie techniki wywołującej w rzeczywistości uraz w obrębie skóry właściwej.

Laser frakcyjny przekłuwa skórę tysiącami mikroskopijnych laserowych igiełek, w wyniku czego powstają fragmentaryczne, mikroskopowe uszkodzenia skóry spowodowane podgrzaniem tkanek.

Impulsy światła laserowego wnikają w skórę w odpowiedniej głębokości, tak by nie powodować oparzenia, ale skutecznie pobudzić skórę właściwą do produkcji kolagenu i odbudowy zdrowej tkanki.

Uszkodzenie skóry wyzwala naturalną reakcję – gojenie, po którym tkanka bliznowata zostaje zastąpiona nową, zdrową tkanką poprawiając tym samym wygląd tkanki bliznowatej.

Największą skuteczność można uzyskać , gdy zabieg zostanie wykonany w niewielkim odstępie czasowym od powstania blizny oraz gdy obszar uszkodzonej skóry jest niewielki.

Do zabiegu trzeba się przygotować. Skóra musi być czysta, pozbawiona wykwitów i nieopalona. Kilka dni przed zabiegiem nie powinno się wykonywać peelingów chemicznych, mikrodermabrazji, zażywać antybiotyków i antydepresantów a także pić ziół światłouczulających.

Do przeprowadzenia zabiegu nie są potrzebne żadne badania. Po zabiegu mogą pojawiać się strupki, które znikają po 1-3 tyg.

Przeciwwskazania:

-kobiety w ciąży i karmiące,

-nowotwory skóry,

-cukrzyca,

-tendencje do bliznowców,

-infekcje,

Do całkowitej redukcji blizny potrzeba kilku zabiegów.

Każdy z zabiegów jest poprzedzony konsultacją lekarską.

W ARGO zabiegi laserowe przeprowadzają dr Przemysław Lipiński, dr Michał Mik i dr Ryszard Kujawski.

Tel. 531-000-520, 42 632 14 05

laser

Zapraszamy do korzystania z naszych usług posiadaczy kart abonamentowych:

Znany lekarz