Badanie glukozy nie musi już kojarzyć się z codziennym nakłuwaniem palca.

W Cenrum Medycznym ARGO  kwalifikację do założenia Eversense przeprowadza dr Agnieszka Lipińska i

dr Elektra Szymańska- Garbacz.

 Wielokrotne pomiary cukru za pomocą glukometru są codziennością dla pacjentów leczonych insuliną.

Eversense CGM składa się trzech głównych elementów:

1.czujnika,

2.bezprzewodowego nadajnika

3.aplikacji na urządzeniu mobilnym.

Czujnik umieszczamy  w górnej części ramienia. Dokonuje on pomiarów stężenia glukozy w płynie śródtkankowym co 5 minut. Dane przesyłane są do smartfona przez Bluetooth za pomocą inteligentnego nadajnika umieszczanego nieinwazyjnie za pomocą plastra na ramieniu. Wykresy na smartfonie pokazują aktualny stan oraz trendy stężenia glukozy. System również bezpośrednio dba o bezpieczeństwo cukrzyka.
– inteligentny nadajnik na ramieniu użytkownika ostrzega wibracjami, gdy poziom cukru niebezpiecznie rośnie lub spada poza wyznaczone granice. Co ważne, taki alarm uruchamia się nawet gdy nie ma w pobliżu smartfona a wibracje są w stanie wybudzić śpiącą osobę, której zagraża wzrost lub spadek poziomu cukru.

Obecnie czujnik wprowadzamy  pod skórę na 180 dni.. Dane z czujnika odbiera inteligentny nadajnik umieszczony plastrem na ramieniu. Jest on przede  wszystkim bardzo lekki a ponadto wodoodporny. Można go też w każdej chwili zdjąć, co użytkownikowi zapewnia optymalną higienę i wygodę. 

Zabieg implantacji czujnika wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Trwa on ok. 15 min.

 Niestety u większości pacjentów liczba pomiarów jest niewystarczająca, np. podczas pracy, w nocy, ale również po posiłkach, kiedy glikemia zazwyczaj gwałtownie wzrasta. Dlatego system ciągłego monitorowania glikemii, przekazujący informacje co 5 minut, z możliwością alarmowania o niskich i wysokich stężeniach glukozy, nadaje leczeniu cukrzycy innego wymiaru”

Eversence to  lepsze zrozumienie swojej choroby. Dzięki stałemu pomiarowi poziomu stężenia glukozy diabetycy mają możliwość poznania reakcji swojego organizmu na różne sytuacje. 

Wyłącznym dystrybutorem systemu Eversense w Polsce jest Roche Care Diabetes Polska Sp. z o.o.