Specjalizujemy się w:
– diagnostyce i leczeniu wszystkich rodzajów cukrzycy,
– leczeniu cukrzycy u ciężarnych,
– leczeniu powikłań cukrzycowych.

Zapewniamy fachową i troskliwą opiekę naszych specjalistów diabetologów.
Nasi lekarze:
– dr Agnieszka Lipińska
– dr Elektra Szymańska – Garbacz
– dr Małgorzata Józefowska
Wizyta:
Diabetolog przeprowadza wywiad z pacjentem, dzięki któremu poznaje tryb życia i nawyki chorego. Pozwala to na zastosowanie u chorego odpowiedniego leczenia, polegającego na systematycznym badaniu poziomu cukru, insulinoterapii oraz prawidłowym odżywianiu.
Na wizycie diabetolog przeprowadza naukę posługiwania się:
– glukometrem
– urządzeniami do podawania insuliny np. pompą insulinową
Urządzenia do pomiaru cukru:
W Argo możma kupić bądź wypożyczyć na 14 dni urządzenie Libra, monitorujące przez 24h/dobę poziom cukru u pacjenta.
FreeStyle Libre to innowacyjny system do monitorowania glikemii. Wystarczy zbliżyć czytnik do sensora noszonego na tylnej stronie ramienia, aby w 1 sekundę, bezboleśnie i BEZ NAKŁUWANIA PALCA!!! zmierzyć poziom cukru. Sensor automatycznie mierzy i zapisuje poziomy glikemii. Wystarczy raz na 8 godzin przyłożyć czytnik do sensora, aby dowiedzieć się jak kształtował się poziom cukru przez całą dobę, również w nocy.
Posiadamy też w swojej ofercie EVERSENSE – system ciągłego monitorowania glikemii. Najważniejsze elementy systemu to czujnik, inteligentny nadajnik oraz aplikacja mobilna.

Niewielki czujnik umieszczony jest całkowicie pod skórą, na ramieniu i mierzy stężenie glukozy w płynie śródtkankowym. Nadajnik przetwarza dane wartości stężenia glukozy i przesyła je poprzez Bluetooth do aplikacji w smartfonie. Aplikacja w trybie ciągłym tworzy z tych danych wykres stężeń glukozy. Dzięki temu w dowolnej chwili i w dowolnym miejscu – bez ciągłego nakłuwania w celu pobrania próbek krwi – można sprawdzić nie tylko jaki jest obecny stan, ale też to jak dieta, ćwiczenia, leki, czy inne czynniki mają wpływ na poziom glukozy.
W przypadku, gdy obliczenia trendu wskazują na możliwe zbliżanie się hiper- lub hipoglikemii nadajnik przesyła alarm do smartfona a sam zaczyna wibrować ostrzegawczo ZANIM do przekroczenia dojdzie. Użytkownik otrzymuje wibracyjne ostrzeżenie nawet jeśli nie ma smartfona przy sobie. Wibracje mogą też wybudzić użytkownika podczas snu.